Hirschmann RS30-2402O6O6SDAE kompakti kytkin
Lyhyt kuvaus:
Nopeat Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS20-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat 4–25 porttitiheyttä ja ovat saatavilla erilaisilla nopeilla Ethernet-uplink-porteilla – kokonaan kuparilla tai 1, 2 tai 3 kuituportilla. Kuituportit ovat saatavilla monitilassa ja/tai yksitilassa. Gigabitin Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS30-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat 8–24 porttitiheyttä kahdella gigabitin portilla ja 8, 16 tai 24 nopealla Ethernet-portilla. Kokoonpano sisältää kaksi gigabitin porttia TX- tai SFP-paikoilla. RS40-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat yhdeksää gigabitin porttia. Kokoonpano sisältää neljä yhdistelmäporttia (10/100/1000BASE TX RJ45 sekä FE/GE-SFP-paikka) ja viisi 10/100/1000BASE TX RJ45 -porttia.
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
| Tuote kuvaus | |
| Kuvaus | 26-porttinen gigabitin/fast-ethernet-kytkin (2 x gigabitin Ethernet, 24 x fast-ethernet), hallittava, ohjelmisto Layer 2 Enhanced, DIN-kiskoon asennettavaan tallennus- ja eteenpäinkytkentään, tuulettimeton muotoilu |
| Portti tyyppi ja määrä | Yhteensä 26 porttia, 2 gigabitin Ethernet-porttia; 1. uplink: gigabitin SFP-paikka; 2. uplink: gigabitin SFP-paikka; 24 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45 |
| Lisää Liitännät | |
| Voima syöttö/signalointi yhteystiedot | 1 x pistokeliitäntä, 6-napainen |
| V.24 käyttöliittymä | 1 x RJ11-liitäntä |
| USB-muistitikku käyttöliittymä | 1 x USB automaattisen konfiguroinnin sovittimen ACA21-USB liittämiseen |
| Verkko koko - pituus of kaapeli | |
| Monitila kuitu (MM) 50/125 µm | vrt. SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
| Monitila kuitu (MM) 62,5/125 µm | vrt. SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
| Yksittäinen tila kuitu (SM) 9/125 µm | vrt. SFP LWL -moduuli M-SFP-LX/LC |
| Yksittäinen tila kuitu (Vasen) 9/125 µm (pitkäsaalis lähetin-vastaanotin) | vrt. SFP LWL -moduuli M-SFP-LH/LC ja M-SFP-LH+/LC |
| Verkko koko -kaskadoituvuus | |
| Linja - / tähti topologia | mikä tahansa |
| Rengas rakenne (HIPER-rengas) määrä kytkimet | 50 (uudelleenkonfigurointiaika < 0,3 sekuntia) |
| Voima vaatimukset | |
| Käyttö jännite | 12/24/48 V DC (9,6-60) V ja 24 V AC (18-30) V (redundantti) |
| Nykyinen kulutus at 24 V DC | 628 mA |
| Nykyinen kulutus at 48 V DC | 313 mA |
| Voima lähtö in Btu (SE) h | 51.6 |
| Ohjelmisto | |
| Johtaminen | Sarjaliitäntä, web-käyttöliittymä, SNMP V1/V2, HiVision-tiedostonsiirto-ohjelmisto HTTP/TFTP |
| Diagnostiikka | LEDit, lokitiedosto, relekontakti, RMON, porttien peilaus 1:1, topologian etsintä 802.1AB, osoiteristiriitojen tunnistus, verkkovirheiden tunnistus, SFP-diagnostiikka [lämpötila, optinen tulo- ja lähtöteho (µW ja dBm)], konfiguraation tallennus- ja muutosloukku, dupleksien epäsuhtaisuuden tunnistus, oppimisen esto. |
| Kokoonpano | CLI-liitäntä, TELNET, BootP, DHCP, DHCP-vaihtoehto 82, HIDiscovery, helppo laitteenvaihto automaattisen konfiguroinnin sovittimella ACA21-USB (automaattinen ohjelmiston ja/tai kokoonpanon lataus), automaattinen virheellisen kokoonpanon kumoaminen, kokoonpanon allekirjoitus (vesimerkintä) |
| Turvallisuus | Portin suojaus (IP ja MAC) useilla osoitteilla, SNMP V3 (ei salausta) |
| Redundanssi toiminnot | HIPER-rengas (rengasrakenne), MRP (IEC-rengastoiminto), RSTP 802.1D-2004, redundantti verkko-/rengaskytkentä, MRP ja RSTP rinnakkain, redundantti 24 V:n syöttö toimittaa |
| Suodattaa | QoS 4 luokkaa, porttien priorisointi (IEEE 802.1D/p), VLAN (IEEE 802.1Q), jaettu VLAN-oppiminen, monilähetys (IGMP Snooping/Querier), monilähetyksen tunnistus tuntematon monilähetys, lähetysrajoitin, nopea ikääntyminen |
| Teollinen Profiilit | EtherNet/IP- ja PROFINET-profiilit (2.2 PDEV, GSDML-erillisgeneraattori, automaattinen laitteenvaihto) sisältyvät, konfigurointi ja diagnostiikka automaation kautta ohjelmistotyökalut, kuten esimerkiksi STEP7 tai Control Logix |
| Aikasynkronointi | SNTP-asiakas/palvelin, PTP / IEEE 1588 |
| Virtaus hallinta | Virtauksenhallinta 802.3x, porttiprioriteetti 802.1D/p, prioriteetti (TOS/DIFFSERV) |
| Esiasetukset | Standardi |
| Ympäristö olosuhteet | |
| Käyttö lämpötila | 0 °C ... 60 °C |
| Varastointi/kuljetus lämpötila | -40 ºC ... 70 ºC |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä) | 10 % ... 95 % |
| Keskimääräinen keskiarvo | 33,5 vuotta (MIL-HDBK-217F) |
| Suojaava maali on Piirilevy | No |
| Mekaaninen rakentaminen | |
| Mitat (W x H x D) | 110 mm x 131 mm x 111 mm |
| Asennus | DIN-kisko |
| Paino | 600 grammaa |
| Suojaus luokka | IP20 |
| Mekaaninen vakaus | |
| IEC 60068-2-27 järkyttää | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
| IEC 60068-2-6 tärinä | 1 mm, 2 Hz–13,2 Hz, 90 min.; 0,7 g, 13,2 Hz–100 Hz, 90 min.; 3,5 mm, 3 Hz–9 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min.; 1 g, 9 Hz–150 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min. |
| Sähkömagneettinen sähkömagneettinen häiriö immuniteetti | |
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen vastuuvapaus (ESD) | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen ala | 10 V/m (80–1000 MHz) |
| EN 61000-4-4 nopeasti transientit (räjähtää) | 2 kV voimajohto, 1 kV datajohto |
| EN 61000-4-5 aalto jännite | sähköjohto: 2 kV (linja/maa), 1 kV (linja/linja), 1 kV datajohto |
| EN 61000-4-6 suoritettu immuniteetti | 3 V (10 kHz–150 kHz), 10 V (150 kHz–80 MHz) |
| Sähkömagneettinen sähkömagneettinen emittoitu immuniteetti | |
| FCC CFR47 Osa 15 | FCC 47 CFR osa 15 luokka A |
| EN 55022 | EN 55022 Luokka A |
| Hyväksynnät | |
| Turvallisuus of teollinen hallinta laitteet | cUL 508 |
| Vaarallinen sijainnit | ISA 12.12.01 Luokka 1, jaosto 2 |
| Laivanrakennus | ei saatavilla |
| Rautatie normi | ei saatavilla |
| Sähköasema | ei saatavilla |
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann RS20-1600M2M2SDAUHC/HH Hallitsematon teollisuus...
Johdanto RS20/30-hallittavat Ethernet-kytkimet Hirschmann RS20-1600M2M2SDAUHC/HH Mitoitusmallit RS20-0800T1T1SDAUHC/HH RS20-0800M2M2SDAUHC/HH RS20-0800S2S2SDAUHC/HH RS20-1600M2M2SDAUHC/HH RS20-1600S2S2SDAUHC/HH RS30-0802O6O6SDAUHC/HH RS30-1602O6O6SDAUHC/HH RS20-0800S2T1SDAUHC RS20-1600T1T1SDAUHC RS20-2400T1T1SDAUHC
-
Hirschmann MACH102-24TP-F teollisuuskytkin
Tuotekuvaus Tuotekuvaus Kuvaus: 26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet Industrial Workgroup -kytkin (2 x GE, 24 x FE), hallittava, Software Layer 2 Professional, Store-and-Forward-Switching, ilman tuuletinta Suunnittelu Osanumero: 943969401 Porttien tyyppi ja määrä: Yhteensä 26 porttia; 24x (10/100 BASE-TX, RJ45) ja 2 Gigabit Combo -porttia Lisää liitäntöjä Virtalähde/signaalikontakti: 1...
-
Hirschmann GRS103-6TX/4C-1HV-2A -kytkin
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Nimi: GRS103-6TX/4C-1HV-2A Ohjelmistoversio: HiOS 09.4.01 Porttien tyyppi ja määrä: Yhteensä 26 porttia, 4 x FE/GE TX/SFP ja 6 x FE TX kiinteästi asennettuna; mediamoduulien kautta 16 x FE Lisää liitäntöjä Virtalähde/signaalikontakti: 1 x IEC-pistoke / 1 x pistokeliitäntä, 2-napainen, lähtö manuaalinen tai automaattinen kytkettävä (maks. 1 A, 24 V DC tai 24 V AC) Paikallinen hallinta ja laitteen vaihto...
-
Hirschmann RSP25-11003Z6TT-SK9V9HME2S Kytkin
Tuotekuvaus RSP-sarja sisältää kovennettuja, kompakteja ja hallittavia DIN-kiskokytkimiä, joissa on Fast- ja gigabitin nopeusvaihtoehdot. Nämä kytkimet tukevat kattavia redundanssiprotokollia, kuten PRP (Parallel Redundancy Protocol), HSR (High-availability Seamless Redundancy), DLR (Device Level Ring) ja FuseNet™, ja tarjoavat optimaalisen joustavuuden useiden tuhansien muunnelmien ansiosta. ...
-
HIRSCHCHMANN RSPE35-24044O7T99-SCCZ999HHME2AXX....
Johdanto Kompaktit ja erittäin kestävät RSPE-kytkimet koostuvat peruslaitteesta, jossa on kahdeksan kierrettyä parikaapeliporttia ja neljä yhdistelmäporttia, jotka tukevat Fast Ethernetiä tai Gigabit Ethernetiä. Peruslaite – lisävarusteena saatavilla keskeytymättömillä HSR (High-Availability Seamless Redundancy) ja PRP (Parallel Redundancy Protocol) -redundanssiprotokollilla sekä tarkalla aikasynkronoinnilla IEEE-standardien mukaisesti...
-
Hirschmann MM2-4TX1 – Mediamoduuli MI...
Kuvaus Tuotekuvaus MM2-4TX1 Osanumero: 943722101 Saatavuus: Viimeisin tilauspäivämäärä: 31. joulukuuta 2023 Porttien tyyppi ja määrä: 4 x 10/100BASE-TX, TP-kaapeli, RJ45-liitännät, automaattinen ristiinkytkentä, automaattinen neuvottelu, automaattinen napaisuus Verkon koko - kaapelin pituus Kierretty parikaapeli (TP): 0-100 Tehovaatimukset Käyttöjännite: virransyöttö MICE-kytkimen taustalevyn kautta Virrankulutus: 0,8 W Lähtöteho...


