Hirschmann RS20-2400T1T1SDAE kytkin
Lyhyt kuvaus:
Tässä sarjassa käyttäjät voivat valita joko kompaktin tai modulaarisen kytkimen sekä määrittää porttitiheyden, runkoverkon tyypin, nopeuden, lämpötila-alueet, pinnoitteen ja useita alan standardeja. Sekä kompaktit että modulaariset alustat tarjoavat redundanttiset virtalähteet ja vikasietoreleen (laukaiseva virtakatkoksen ja/tai porttilinkin katkeamisen seurauksena). Vain hallittavassa versiossa on media-/rengasredundanssi, monilähetyssuodatus/IGMP-nuuskinta, VLAN, porttipeilaus, verkon diagnostiikka ja porttiohjaus.
Kompakti alusta pystyy sijoittamaan jopa 24 porttia 4,5 tuuman tilaan DIN-kiskoon. Kaikki portit pystyvät toimimaan enintään 100 Mbps:n nopeudella.
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
Tuotekuvaus
| Kuvaus | 4-porttinen nopea Ethernet-kytkin, hallittava, ohjelmisto Layer 2 Enhanced, DIN-kiskoon asennettavaan tallennus- ja eteenpäinkytkentään, tuulettimeton rakenne |
| Porttityyppi ja määrä | Yhteensä 24 porttia; 1. uplink: 10/100BASE-TX, RJ45; 2. uplink: 10/100BASE-TX, RJ45; 22 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45 |
Lisää käyttöliittymiä
| Virtalähde/signaalikontakti | 1 x pistokeliitäntä, 6-napainen |
| V.24-liitäntä | 1 x RJ11-liitäntä |
| USB-liitäntä | 1 x USB automaattisen konfiguroinnin sovittimen ACA21-USB liittämiseen |
Verkon koko - kaapelin pituus
| Kierretty parikaapeli (TP) | 0 m ... 100 m |
Verkon koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia | mikä tahansa |
| Rengasrakenteen (HIPER-Ring) määräkytkimet | 50 (uudelleenkonfigurointiaika < 0,3 sekuntia) |
Tehovaatimukset
| Käyttöjännite | 12/24/48 V DC (9,6-60) V ja 24 V AC (18-30) V (redundantti) |
| Virrankulutus 24 V DC:llä | 563 mA |
| Virrankulutus 48 V DC:llä | 282 mA |
| Teho Btu (IT) h | 46.1 |
Ohjelmisto
| Johtaminen | Sarjaliitäntä, web-käyttöliittymä, SNMP V1/V2, HiVision-tiedostonsiirto-ohjelmisto HTTP/TFTP |
| Diagnostiikka | LEDit, lokitiedosto, järjestelmäloki, relekontakti, RMON, porttien peilaus 1:1, topologian etsintä 802.1AB, oppimisen esto, SFP-diagnostiikka (lämpötila, optinen tulo- ja lähtöteho, teho dBm:nä) |
| Kokoonpano | Komentoriviliitäntä (CLI), TELNET, BootP, DHCP, DHCP-vaihtoehto 82, HIDiscovery, helppo laitteenvaihto automaattisen konfiguroinnin sovittimen ACA21-USB avulla (automaattinen ohjelmiston ja/tai konfiguroinnin lataus), automaattinen virheellisen konfiguroinnin kumoaminen,
|
| Turvallisuus | Portin suojaus (IP ja MAC) useilla osoitteilla, SNMP V3 (ei salausta) |
| Redundanssitoiminnot | HIPER-rengas (rengasrakenne), MRP (IEC-rengastoiminto), RSTP 802.1D-2004, redundantti verkko-/rengaskytkentä, MRP ja RSTP rinnakkain, redundantti 24 V:n virransyöttö |
| Suodattaa | QoS 4 luokkaa, porttien priorisointi (IEEE 802.1D/p), VLAN (IEEE 802.1Q), jaettu VLAN-oppiminen, monilähetys (IGMP Snooping/Querier), monilähetyksen tunnistus tuntemattomasta monilähetyksestä, lähetysrajoitin, nopea ikääntyminen |
| Teollisuusprofiilit | EtherNet/IP- ja PROFINET-profiilit (2.2 PDEV, GSDML-erillisgeneraattori, automaattinen laitteenvaihto) sisältyvät, konfigurointi ja diagnostiikka automaatio-ohjelmistotyökaluilla, kuten STEP7 tai Control Logix |
| Aikasynkronointi | SNTP-asiakas/palvelin, PTP / IEEE 1588 |
| Virtauksen säätö | Virtauksenhallinta 802.3x, porttiprioriteetti 802.1D/p, prioriteetti (TOS/DIFFSERV) |
| Esiasetukset | Standardi |
Ympäristöolosuhteet
| Käyttölämpötila | 0 °C ... 60 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila | -40 ºC ... 70 ºC |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä) | 10 % ... 95 % |
| Keskimääräinen keskiarvo | 37,5 vuotta (MIL-HDBK-217F) |
| Suojaava maali piirilevyllä | No |
Mekaaninen rakenne
| Mitat (L x K x S) | 110 mm x 131 mm x 111 mm |
| Asennus | DIN-kisko |
| Paino | 650 grammaa |
| Suojausluokka | IP20 |
Mekaaninen stabiilius
| IEC 60068-2-27 järkyttää | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
| IEC 60068-2-6 tärinä | 1 mm, 2 Hz–13,2 Hz, 90 min.; 0,7 g, 13,2 Hz–100 Hz, 90 min.; 3,5 mm, 3 Hz–9 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min.; 1 g, 9 Hz–150 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min. |
EMC-häiriönsieto
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen purkaus (ESD) | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen kenttä | 10 V/m (80–1000 MHz) |
| EN 61000-4-4 nopeat transientit (purskeet) | 2 kV voimajohto, 1 kV datajohto |
| EN 61000-4-5 -ylijännite | sähköjohto: 2 kV (linja/maa), 1 kV (linja/linja), 1 kV datajohto |
| EN 61000-4-6 johtunut häiriönsieto | 3 V (10 kHz–150 kHz), 10 V (150 kHz–80 MHz) |
EMC-päästöjen sietokyky
| FCC CFR47 Osa 15 | FCC 47 CFR osa 15 luokka A |
| EN 55022 | EN 55022 Luokka A |
Hyväksynnät
| Teollisuuden ohjauslaitteiden turvallisuus | cUL 508 |
| Vaaralliset paikat | ISA 12.12.01 Luokka 1, jaosto 2 |
| Laivanrakennus | ei saatavilla |
| Rautatienormi | ei saatavilla |
| Sähköasema | ei saatavilla |
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann GRS105-16TX/14SFP-2HV-3AUR kytkin
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi GRS105-16TX/14SFP-2HV-3AUR (Tuotekoodi: GRS105-6F8F16TSGGY9HHSE3AURXX.X.XX) Kuvaus GREYHOUND 105/106 -sarja, hallittava teollisuuskytkin, ilman tuuletinta, 19 tuuman räkkiasennus, IEEE 802.3 -standardin mukainen, 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE Suunnittelu Ohjelmistoversio HiOS 9.4.01 Osanumero 942287014 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 30 porttia, 6x GE/2.5GE SFP -paikka + 8x GE SFP -paikka + 16x FE/GE TX -porttia &nb...
-
Hirschmann RS20-0800S2S2SDAUHC/HH Hallitsematon teollisuus...
Johdanto RS20/30-hallittavat Ethernet-kytkimet Hirschmann RS20-0800S2S2SDAUHC/HH Mitoitusmallit RS20-0800T1T1SDAUHC/HH RS20-0800M2M2SDAUHC/HH RS20-0800S2S2SDAUHC/HH RS20-1600M2M2SDAUHC/HH RS20-1600S2S2SDAUHC/HH RS30-0802O6O6SDAUHC/HH RS30-1602O6O6SDAUHC/HH RS20-0800S2T1SDAUHC RS20-1600T1T1SDAUHC RS20-2400T1T1SDAUHC
-
Hirschmann MIPP/AD/1L1P modulaarinen teollisuuspatch...
Tuotekuvaus Tuote: MIPP/AD/1L1P Konfiguraattori: MIPP - Modulaarinen teollisuuskytkentäpaneelin konfiguraattori Tuotekuvaus Kuvaus MIPP™ on teollisuuspääte- ja kytkentäpaneeli, jonka avulla kaapeleita voidaan päättää ja liittää aktiivilaitteisiin, kuten kytkimiin. Sen kestävä rakenne suojaa liitäntöjä lähes kaikissa teollisuussovelluksissa. MIPP™ on saatavana joko kuituliitosrasiana, kuparisena kytkentäpaneelina tai...
-
Hirschmann RS20-1600T1T1SDAUHH/HC Unmanaged Ind...
Johdanto RS20/30-hallittavat Ethernet-kytkimet Hirschmann RS20-1600T1T1SDAUHH/HC Mitoitusmallit RS20-0800T1T1SDAUHC/HH RS20-0800M2M2SDAUHC/HH RS20-0800S2S2SDAUHC/HH RS20-1600M2M2SDAUHC/HH RS20-1600S2S2SDAUHC/HH RS30-0802O6O6SDAUHC/HH RS30-1602O6O6SDAUHC/HH RS20-0800S2T1SDAUHC RS20-1600T1T1SDAUHC RS20-2400T1T1SDAUHC
-
Hirschmann RS20-1600T1T1SDAE kompakti hallittu...
Kuvaus Tuotekuvaus Kuvaus Hallittu nopea Ethernet-kytkin DIN-kiskoon asennettavalle tallennus- ja eteenpäinkytkentään, tuulettimeton rakenne; Ohjelmistokerros 2 parannettu Osanumero 943434023 Saatavuus Viimeinen tilauspäivämäärä: 31. joulukuuta 2023 Porttityyppi ja määrä Yhteensä 16 porttia: 14 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x 10/100BASE-TX, RJ45; Uplink 2: 1 x 10/100BASE-TX, RJ45 Lisää liitännät Virtalähde-/signaaliliitäntä...
-
Hirschmann GRS1020-16T9SMMZ9HHSE2S Kytkin
Johdanto Tuote: GRS1020-16T9SMMZ9HHSE2SXX.X.XX Konfiguraattori: GREYHOUND 1020/30 Kytkimen konfiguraattori Tuotekuvaus Kuvaus Teollisuuden hallittava nopea Ethernet-kytkin, 19 tuuman räkkiin asennettava, ilman tuuletinta Suunnittelu IEEE 802.3 -standardin mukaisesti, Store-and-Forward-Switching-ohjelmistoversio HiOS 07.1.08 Portin tyyppi ja määrä Portteja yhteensä jopa 24 x nopeaa Ethernet-porttia, perusyksikkö: 16 FE-porttia, laajennettavissa mediamoduulilla, jossa on 8 FE-porttia ...


