Hirschmann GRS105-24TX/6SFP-1HV-2A -kytkin
Lyhyt kuvaus:
GREYHOUND 105/106 -kytkimien joustava rakenne tekee niistä tulevaisuudenkestävän verkkolaitteen, joka voi kehittyä verkkosi kaistanleveyden ja tehontarpeiden mukana. Keskittyen maksimaaliseen verkon käytettävyyteen teollisuusolosuhteissa, nämä kytkimet mahdollistavat laitteen porttimäärän ja tyypin valinnan – jopa antaa sinulle mahdollisuuden käyttää GREYHOUND 105/106 -sarjaa runkokytkimenä.
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
Tuote kuvaus
| Tyyppi | GRS105-24TX/6SFP-1HV-2A (Tuotekoodi: GRS105-6F8T16TSG9Y9HHSE2A99XX.X.XX) |
| Kuvaus | GREYHOUND 105/106 -sarja, hallittava teollisuuskytkin, ilman tuuletinta, 19 tuuman räkkiasennus, IEEE 802.3 -standardin mukainen, 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE -suunnittelu |
| Ohjelmistoversio | HiOS 9.4.01 |
| Osanumero | 942 287 001 |
| Porttityyppi ja määrä | Yhteensä 30 porttia, 6 x GE/2.5GE SFP -paikka + 8 x FE/GE TX -porttia + 16 x FE/GE TX -porttia |
Lisää Liitännät
| Virtalähde/signaalikontakti | Virtalähteen tulo 1: IEC-pistoke, Signaalikontakti: 2-nastainen pistokeliitäntä |
| SD-korttipaikka | 1 x SD-korttipaikka automaattisen konfiguroinnin sovittimen ACA31 kytkemistä varten |
| USB-C | 1 x USB-C (asiakas) paikallista hallintaa varten |
Verkko koko - pituus of kaapelie
| Kierretty parikaapeli (TP) | 0–100 m |
| Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm | katso SFP-moduulit |
| Yksimuotokuitu (LH) 9/125 µm (pitkän matkan lähetin-vastaanotin) | katso SFP-moduulit |
| Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm | katso SFP-moduulit |
| Monimuotokuitu (MM) 62,5/125 µm | katso SFP-moduulit |
Verkko koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia | mikä tahansa |
Voima vaatimukset
| Käyttöjännite | Virtalähteen tulo 1: 110–240 VAC, 50–60 Hz |
| Virrankulutus | Perusyksikkö yhdellä virtalähteellä, maks. 35 W |
| Teho BTU:ina (IT)/h | enintään 120 |
Ohjelmisto
|
Vaihtaminen | Itsenäinen VLAN-oppiminen, nopea ikääntyminen, staattiset unicast-/multicast-osoitemerkinnät, QoS / porttipriorisointi (802.1D/p), TOS/DSCP-priorisointi, rajapinnan luottamustila, CoS-jonon hallinta, jononmuokkaus / jonon enimmäiskaistanleveys, vuonhallinta (802.3X), lähtevän liikenteen rajapinnanmuokkaus, sisäänpääsyn myrskysuojaus, jumbokehykset, VLAN (802.1Q), VLAN-tietottomuustila, GARP VLAN -rekisteröintiprotokolla (GVRP), ääni-VLAN, GARP-monilähetyksen rekisteröintiprotokolla (GMRP), IGMP-nuuskinta/kysely VLAN-kohtaisesti (v1/v2/v3), tuntemattoman monilähetyksen suodatus, usean VLANin rekisteröintiprotokolla (MVRP), usean MAC-rekisteröintiprotokolla (MMRP), usean rekisteröintiprotokollan (MRP), IP-sisääntulon differenssipalvelun luokittelu ja valvonta, IP-ulostulon differenssipalvelun luokittelu ja valvonta, protokollapohjainen VLAN, MAC-pohjainen VLAN, IP-aliverkkopohjainen VLAN, kaksinkertainen VLAN-merkintä |
| Redundanssi | HIPER-Ring (Ring Switch), linkkien yhdistäminen LACP:llä, linkkien varmuuskopiointi, Media Redundancy Protocol (MRP) (IEC62439-2), RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), RSTP-suojat |
| Johtaminen | Kaksoisohjelmistoinen levykuvatuki, TFTP, SFTP, SCP, LLDP (802.1AB), LLDP-MED, SSHv2, HTTP, HTTPS, IPv6-hallinta, Traps-viestit, SNMP v1/v2/v3, Telnet, DNS-asiakas, OPC-UA-palvelin |
Ympäristöolosuhteet
| Käyttölämpötila | -10 - +60 |
| Huomautus | 698 628 |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila | -20 - +70 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä) | 5–90 % |
Mekaaninen rakenne
| Mitat (LxKxS) | 444 × 44 × 355 mm |
| Paino | arviolta 5 kg |
| Asennus | Telineasennus |
| Suojausluokka | IP30 |
Mekaaninen stabiilius
| IEC 60068-2-6 tärinä | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min; 1 g, 8,4 Hz – 200 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min |
| IEC 60068-2-27 -iskunkestävyys | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen häiriö immuniteetti
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen purkaus (ESD) | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen kenttä | 20 V/m (800–1000 MHz), 10 V/m (80–800 MHz; 1000–6000 MHz); 1 kHz, 80 % AM |
| EN 61000-4-4 nopea transientit (purskeet) | 2 kV voimajohto, 4 kV datajohto STP, 2 kV datajohto UTP |
| EN 61000-4-5 -ylijännite | sähkölinja: 2 kV (linja/maa) ja 1 kV (linja/linja); datalinja: 2 kV |
| EN 61000-4-6 Johtuva immuniteetti | 10 V (150 kHz - 80 MHz) |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen emittoitu immuniteetti
| EN 55032 | EN 55032 Luokka A |
Hyväksynnät
| Perusstandardi | CE, FCC, EN61131 |
| Tietotekniikkalaitteiden turvallisuus | EN62368, cUL62368 |
Hirschmann GRS 105 106 -sarjan GREYHOUND-kytkin Saatavilla olevat mallit
GRS105-16TX/14SFP-2HV-3AUR
GRS105-24TX/6SFP-1HV-2A
GRS105-24TX/6SFP-2HV-2A
GRS105-24TX/6SFP-2HV-3AUR
GRS106-16TX/14SFP-1HV-2A
GRS106-16TX/14SFP-2HV-2A
GRS106-16TX/14SFP-2HV-3AUR
GRS106-24TX/6SFP-1HV-2A
GRS106-24TX/6SFP-2HV-2A
GRS106-24TX/6SFP-2HV-3AUR
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann M4-8TP-RJ45 -mediamoduuli
Johdanto Hirschmann M4-8TP-RJ45 on mediamoduuli MACH4000 10/100/1000 BASE-TX:lle. Hirschmann jatkaa innovointia, kasvua ja muutosta. Hirschmann juhlii tätä tulevana vuonna ja vahvistaa sitoutumisensa innovaatioihin. Hirschmann tarjoaa aina luovia ja kattavia teknologisia ratkaisuja asiakkailleen. Sidosryhmämme voivat odottaa näkevänsä uutta: uusia asiakasinnovaatiokeskuksia...
-
Hirschmann RS20-1600T1T1SDAPHH hallittava kytkin
Tuotekuvaus: Hirschmann Hirschmann RS20-1600T1T1SDAPHH Konfiguraattori: RS20-1600T1T1SDAPHH Tuotekuvaus Kuvaus Hallittu nopea Ethernet-kytkin DIN-kiskoon asennettavalle tallennus- ja eteenpäinkytkentään, tuulettimeton rakenne; Ohjelmistotaso 2 Ammattilaiskäyttöön Osanumero 943434022 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 8 porttia: 6 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x 10/100BASE-TX, RJ45; Uplink 2: 1 x 10/100BASE-TX, RJ45...
-
Hirschmann GRS103-6TX/4C-2HV-2S hallittava kytkin
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Nimi: GRS103-6TX/4C-2HV-2S Ohjelmistoversio: HiOS 09.4.01 Porttien tyyppi ja määrä: Yhteensä 26 porttia, 4 x FE/GE TX/SFP ja 6 x FE TX kiinteästi asennettuna; mediamoduulien kautta 16 x FE Lisää liitäntöjä Virtalähde/signaalikontakti: 2 x IEC-pistoke / 1 x pistokeliitäntä, 2-napainen, lähtö manuaalisesti tai automaattisesti kytkettävissä (maks. 1 A, 24 V DC tai 24 V AC) Paikallinen hallinta ja laitteen vaihto:...
-
Hirschmann BAT-ANT-N-6ABG-IP65 WLAN Surface Mou...
Tuotekuvaus Tuote: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 WLAN pinta-asennettava, 2&5GHz, 8dBi Tuotekuvaus Nimi: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 Osanumero: 943981004 Langaton tekniikka: WLAN Radiotekniikka Antenniliitin: 1x N-liitin (uros) Elevation, Atsimuutti: Omni Taajuuskaista: 2400-2484 MHz, 4900-5935 MHz Vahvistus: 8dBi Mekaaninen...
-
Hirschmann SPIDER-SL-20-08T1999999SY9HHHH Unman...
Johdanto Hirschmann SPIDER-SL-20-08T1999999SY9HHHH voi korvata SPIDER 8TX//SPIDER II 8TX:n. Siirrä luotettavasti suuria tietomääriä millä tahansa etäisyydellä SPIDER III -teollisuus-Ethernet-kytkimien avulla. Näissä hallitsemattomissa kytkimissä on plug-and-play-ominaisuudet, jotka mahdollistavat nopean asennuksen ja käyttöönoton ilman työkaluja käyttöajan maksimoimiseksi. Tuotanto...
-
Hirschmann BRS40-0008OOOO-STCZ99HHSESXX.X.XX Kytkin...
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Kuvaus Hallittava teollisuuskytkin DIN-kiskoon, ilman tuuletinta Kaikki gigabittityypit Ohjelmistoversio HiOS 09.6.00 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 24 porttia: 24x 10/100/1000BASE TX / RJ45 Lisää liitännät Virtalähde-/signaalikontakti 1 x pistokeliitäntä, 6-nastainen digitaalinen tulo 1 x pistokeliitäntä, 2-nastainen Paikallinen hallinta ja laitteen vaihto USB-C-verkko...


