Hirschmann GRS103-6TX/4C-2HV-2S hallittava kytkin
Lyhyt kuvaus:
26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (kiinteästi asennettu: 4 x GE, 6 x FE; mediamoduulien kautta 16 x FE), hallittava, ohjelmisto HiOS 2S, Store-and-Forward-Switching, tuulettimeton rakenne, redundantti virtalähde
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
Tuotekuvaus
| Nimi: | GRS103-6TX/4C-2HV-2S |
| Ohjelmistoversio: | HiOS 09.4.01 |
| Porttityyppi ja määrä: | Yhteensä 26 porttia, 4 x FE/GE TX/SFP ja 6 x FE TX kiinteästi asennettuna; mediamoduulien kautta 16 x FE |
Lisää Liitännät
| Virtalähde/signaalikontakti: | 2 x IEC-pistoke / 1 x pistokeliitäntä, 2-napainen, lähtö manuaalisesti tai automaattisesti kytkettävissä (enintään 1 A, 24 V DC tai 24 V AC) |
| Paikallinen hallinta ja laitteiden vaihto: | USB-C |
Verkko koko - pituus of kaapeli
| Kierretty parikaapeli (TP): | 0–100 metriä |
| Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm: | Nopea Ethernet: katso SFP LWL -moduulit M-FAST SFP-SM/LC ja M-FAST SFP-SM+/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LX/LC |
| Yksimuotokuitu (LH) 9/125 µm (pitkän matkan lähetin-vastaanotin): | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-LH/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LH/LC ja M-SFP-LH+/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 62,5/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
Verkko koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia: | mikä tahansa |
Voimavaatimukset
| Käyttöjännite: | 100–240 VAC, 47–63 Hz (redundantti) |
| Virrankulutus: | odotettu max 13 W (ilman mediamoduuleja) |
| Teho BTU:na (IT)/h: | odotettu maksimi 44 (ilman mediamoduuleja) |
Ohjelmisto
| Kokoonpano: | Automaattinen kokoonpanon kumoaminen (palautus), tekstipohjainen kokoonpanotiedosto (XML), kokoonpanon varmuuskopiointi etäpalvelimelle tallennuksen yhteydessä, kokoonpanon tyhjentäminen mutta IP-asetusten säilyttäminen, BOOTP/DHCP-asiakas automaattisella kokoonpanolla, DHCP-palvelin: porttikohtainen, DHCP-palvelin: poolit VLAN-kohtaisesti, HiDiscovery, DHCP-välitys ja optio 82, USB-C-hallinnan tuki, komentorivikäyttöliittymä (CLI), CLI-komentosarjat, CLI-komentosarjakäsittely ENVM:n kautta käynnistyksen yhteydessä, täysimittainen MIB-tuki, kontekstikohtainen ohje, HTML5-pohjainen hallinta |
| Turvallisuus: | MAC-pohjainen porttisuojaus, porttipohjainen pääsynhallinta 802.1X:llä, vieras/todentamaton VLAN, integroitu todennuspalvelin (IAS), RADIUS VLAN -määritys Palvelunestohyökkäysten esto, LDAP, VLAN-pohjainen ACL, VLAN-pohjainen sisäänpääsy-ACL, Perus-ACL, VLANin rajoittama hallintaoikeus, Laitteen suojauksen ilmaisin, Audit Trail, CLI-lokikirjaus, HTTPS-varmenteiden hallinta, Rajoitettu hallintaoikeus, Asianmukaisen käytön banneri, Määritettävä salasanakäytäntö, Määritettävä kirjautumisyritysten määrä, SNMP-lokikirjaus, Useita käyttöoikeustasoja, Paikallinen käyttäjähallinta, Etätodennus RADIUSin kautta, Käyttäjätilin lukitus, Salasanan vaihto ensimmäisellä kirjautumisella |
| Aikasynkronointi: | Puskuroitu reaaliaikainen kello, SNTP-asiakas, SNTP-palvelin |
| Teollisuusprofiilit: | IEC61850-protokolla (MMS-palvelin, kytkinmalli), ModbusTCP |
| Sekalaiset: | Manuaalinen kaapelin ylitys, portin virrankatkaisu |
Ympäristöolosuhteet
| MTBF (Telecordia SR-332, versio 3) @ 25 °C: | 452 044 tuntia |
| Käyttölämpötila: | -10–+60 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila: | -20–+70 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä): | 5–90 % |
Mekaaninen rakentaminen
| Mitat (LxKxS): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (ilman kiinnityskannatinta) |
| Paino: | noin 3,85 kg |
| Asennus: | 19" ohjauskaappi |
| Suojausluokka: | IP20 |
Mekaaninen vakaus
| IEC 60068-2-6 tärinä: | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min; 1 g, 8,4 Hz – 200 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min |
| IEC 60068-2-27 -iskunkestävyys: | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen häiriö immuniteetti
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen purkaus (ESD): | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen kenttä: | 20 V/m (80–2700 MHz), 10 V/m (2,7–6 GHz); 1 kHz, 80 % AM |
| EN 61000-4-4 nopea transientit (purskeet): | 2 kV voimajohto, 2 kV datajohto |
| EN 61000-4-5 -standardin mukainen ylijännitesuojaus: | sähkölinja: 2 kV (linja/maa), 1 kV (linja/linja); datalinja: 1 kV |
| EN 61000-4-6 Johtuva immuniteetti: | 3 V (10 kHz–150 kHz), 10 V (150 kHz–80 MHz) |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen emittoitu immuniteetti
| EN 55032: | EN 55032 Luokka A |
| FCC CFR47 Osa 15: | FCC 47CFR osa 15, luokka A |
Hyväksynnät
| Perusstandardi: | CE, FCC, EN61131 |
Variantit
| Tuote # | Tyyppi |
| 942298003 | GRS103-6TX/4C-2HV-2S |
Hirschmann GRS103 -sarjan saatavilla olevat mallit
GRS103-6TX/4C-1HV-2S
GRS103-6TX/4C-1HV-2A
GRS103-6TX/4C-2HV-2S
GRS103-6TX/4C-2HV-2A
GRS103-22TX/4C-1HV-2S
GRS103-22TX/4C-1HV-2A
GRS103-22TX/4C-2HV-2S
GRS103-22TX/4C-2HV-2A
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann MIPP/AD/1L1P modulaarinen teollisuuspatch...
Tuotekuvaus Tuote: MIPP/AD/1L1P Konfiguraattori: MIPP - Modulaarinen teollisuuskytkentäpaneelin konfiguraattori Tuotekuvaus Kuvaus MIPP™ on teollisuuspääte- ja kytkentäpaneeli, jonka avulla kaapeleita voidaan päättää ja liittää aktiivilaitteisiin, kuten kytkimiin. Sen kestävä rakenne suojaa liitäntöjä lähes kaikissa teollisuussovelluksissa. MIPP™ on saatavana joko kuituliitosrasiana, kuparisena kytkentäpaneelina tai...
-
Hirschmann EAGLE30-04022O6TT999TCCY9HSE3F kytkin
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi Tuotekoodi: EAGLE30-04022O6TT999TCCY9HSE3FXX.X Kuvaus Teollinen palomuuri- ja turvareititin, DIN-kiskoon asennettava, ilman tuuletinta. Nopea Ethernet, gigabitin Uplink-tyyppi. 2 x SHDSL WAN-porttia Osanumero 942058001 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 6 porttia; Ethernet-portit: 2 x SFP-paikkaa (100/1000 Mbit/s); 4 x 10/100BASE TX / RJ45 Virtavaatimukset Käyttö ...
-
Hirschmann M-FAST-SFP-TX/RJ45 lähetin-vastaanotin SFOP ...
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi: M-FAST SFP-TX/RJ45 Kuvaus: SFP TX Fast Ethernet -lähetin-vastaanotin, 100 Mbit/s full duplex automaattinen neg. kiinteä, kaapelien risteystä ei tueta Osanumero: 942098001 Porttityyppi ja määrä: 1 x 100 Mbit/s RJ45-liitännällä Verkon koko - kaapelin pituus Kierretty parikaapeli (TP): 0-100 m Tehovaatimukset Käyttöjännite: virransyöttö ...
-
Hirschmann MIPP/AD/1L3P modulaarinen teollisuuspatch...
Tuotekuvaus Tuote: MIPP/AD/1L3P/XXXX/XXXX/XXXX/XXXX/XXXX/XX Konfiguraattori: MIPP - Modulaarinen teollisuuskytkentäpaneelin konfiguraattori Tuotekuvaus Kuvaus MIPP™ on teollisuuskäyttöön tarkoitettu pääte- ja kytkentäpaneeli, jonka avulla kaapeleita voidaan päättää ja liittää aktiivilaitteisiin, kuten kytkimiin. Sen kestävä rakenne suojaa liitäntöjä lähes kaikissa teollisuussovelluksissa. MIPP™ on saatavana joko kuituliitosrasiana, ...
-
Hirschmann OS20-000800T5T5T5-TBBU999HHHE2S kytkin
Tuotekuvaus Tuote: OS20-000800T5T5T5-TBBU999HHHE2SXX.X.XX Konfiguraattori: OS20/24/30/34 - OCTOPUS II -konfiguraattori Erityisesti kenttäkäyttöön automaatioverkoissa suunnitellut OCTOPUS-perheen kytkimet takaavat korkeimmat teollisuussuojausluokat (IP67, IP65 tai IP54) mekaanista rasitusta, kosteutta, likaa, pölyä, iskuja ja tärinää vastaan. Ne kestävät myös kuumuutta ja kylmyyttä, sekä...
-
HIRSCHCHMANN RS20-0800T1T1SDAE hallittava kytkin
Johdanto Nopeat Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS20-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat 4–25 porttitiheyttä, ja niitä on saatavana erilaisilla nopeilla Ethernet-uplink-porteilla – kokonaan kuparilla tai 1, 2 tai 3 kuituportilla. Kuituportit ovat saatavilla monitilassa ja/tai yksitilassa. Gigabitin Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS30-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat...


