Hirschmann GRS103-6TX/4C-2HV-2A hallittava kytkin
Lyhyt kuvaus:
26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (kiinteästi asennettu: 4 x GE, 6 x FE; mediamoduulien kautta 16 x FE), hallittava, ohjelmisto HiOS 2A, Store-and-Forward-Switching, tuulettimeton rakenne, redundantti virtalähde
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
Tuotekuvaus
| Nimi: | GRS103-6TX/4C-2HV-2A |
| Ohjelmistoversio: | HiOS 09.4.01 |
| Porttityyppi ja määrä: | Yhteensä 26 porttia, 4 x FE/GE TX/SFP ja 6 x FE TX kiinteästi asennettuna; mediamoduulien kautta 16 x FE |
Lisää Liitännät
| Virtalähde/signaalikontakti: | 2 x IEC-pistoke / 1 x pistokeliitäntä, 2-napainen, lähtö manuaalisesti tai automaattisesti kytkettävissä (enintään 1 A, 24 V DC tai 24 V AC) |
| Paikallinen hallinta ja laitteiden vaihto: | USB-C |
Verkko koko - pituus of kaapeli
| Kierretty parikaapeli (TP): | 0–100 metriä |
| Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm: | Nopea Ethernet: katso SFP LWL -moduulit M-FAST SFP-SM/LC ja M-FAST SFP-SM+/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LX/LC |
| Yksimuotokuitu (LH) 9/125 µm (pitkän matkan lähetin-vastaanotin): | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-LH/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LH/LC ja M-SFP-LH+/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 62,5/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
Verkko koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia: | mikä tahansa |
Voimavaatimukset
| Käyttöjännite: | 100–240 VAC, 47–63 Hz (redundantti) |
| Virrankulutus: | odotettu max 13 W (ilman mediamoduuleja) |
| Teho BTU:na (IT)/h: | odotettu maksimi 44 (ilman mediamoduuleja) |
Ohjelmisto
| Kokoonpano: | Automaattinen kokoonpanon kumoaminen (palautus), tekstipohjainen kokoonpanotiedosto (XML), kokoonpanon varmuuskopiointi etäpalvelimelle tallennuksen yhteydessä, kokoonpanon tyhjentäminen mutta IP-asetusten säilyttäminen, BOOTP/DHCP-asiakas automaattisella kokoonpanolla, DHCP-palvelin: porttikohtainen, DHCP-palvelin: poolit VLAN-kohtaisesti, HiDiscovery, DHCP-välitys ja optio 82, USB-C-hallinnan tuki, komentorivikäyttöliittymä (CLI), CLI-komentosarjat, CLI-komentosarjakäsittely ENVM:n kautta käynnistyksen yhteydessä, täysimittainen MIB-tuki, kontekstikohtainen ohje, HTML5-pohjainen hallinta |
| Turvallisuus: | MAC-pohjainen porttisuojaus, porttipohjainen pääsynhallinta 802.1X:llä, vieras-/todentamaton VLAN, integroitu todennuspalvelin (IAS), RADIUS VLAN -määritys, palvelunestohyökkäysten esto, LDAP, VLAN-pohjainen ACL, VLAN-pohjainen sisäänpääsyn ACL, perus-ACL, VLAN-rajoitettu hallinta, laitteen suojauksen ilmaisin, auditointipolku, CLI-lokikirjaus, HTTPS-varmenteiden hallinta, rajoitettu hallintakäyttö, asianmukaisen käytön banneri, määritettävä salasanakäytäntö, määritettävä kirjautumisyritysten määrä, SNMP-lokikirjaus, useita käyttöoikeustasoja, paikallinen käyttäjähallinta, etätodennus RADIUSin kautta, käyttäjätilin lukitus, salasanan vaihto ensimmäisellä kirjautumisella |
| Aikasynkronointi: | Puskuroitu reaaliaikainen kello, SNTP-asiakas, SNTP-palvelin |
| Teollisuusprofiilit: | IEC61850-protokolla (MMS-palvelin, kytkinmalli), ModbusTCP |
| Sekalaiset: | Manuaalinen kaapelin ylitys, portin virrankatkaisu |
Ympäristöolosuhteet
| Keskimääräinen keskiarvo (TelecordiaSR-332, versio 3) @ 25 °C: | 452 044 tuntia |
| Käyttölämpötila: | -10–+60 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila: | -20–+70 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä): | 5–90 % |
Mekaaninen rakentaminen
| Mitat (LxKxS): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (ilman kiinnityskannatinta) |
| Paino: | noin 3,85 kg |
| Asennus: | 19" ohjauskaappi |
| Suojausluokka: | IP20 |
Mekaaninen vakaus
| IEC 60068-2-6 tärinä: | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min; 1 g, 8,4 Hz – 200 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min |
| IEC 60068-2-27 -iskunkestävyys: | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen häiriö immuniteetti
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen purkaus (ESD): | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen kenttä: | 20 V/m (80–2700 MHz), 10 V/m (2,7–6 GHz); 1 kHz, 80 % AM |
| EN 61000-4-4 nopeat transientit (purske): | 2 kV voimajohto, 2 kV datajohto |
| EN 61000-4-5 -standardin mukainen ylijännitesuojaus: | sähkölinja: 2 kV (linja/maa), 1 kV (linja/linja); datalinja: 1 kV |
| EN 61000-4-6 Johtuva häiriönsieto: | 3 V (10 kHz–150 kHz), 10 V (150 kHz–80 MHz) |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen emittoitu immuniteetti
| EN 55032: | EN 55032 Luokka A |
| FCC CFR47 Osa 15: | FCC 47CFR osa 15, luokka A |
Hyväksynnät
| Perusstandardi: | CE, FCC, EN61131 |
Variantit
| Tuote # | Tyyppi |
| 942298004 | GRS103-6TX/4C-2HV-2A |
Hirschmann GRS103 -sarjan saatavilla olevat mallit
GRS103-6TX/4C-1HV-2S
GRS103-6TX/4C-1HV-2A
GRS103-6TX/4C-2HV-2S
GRS103-6TX/4C-2HV-2A
GRS103-22TX/4C-1HV-2S
GRS103-22TX/4C-1HV-2A
GRS103-22TX/4C-2HV-2S
GRS103-22TX/4C-2HV-2A
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann RSPE35-24044O7T99-SKKZ999HHME2S kytkin
Tuotteen kuvaus: RSPE35-24044O7T99-SKKZ999HHME2SXX.X.XX Konfiguraattori: RSPE - Rail Switch Power Enhanced -konfiguraattori Tuotekuvaus Kuvaus Hallittu nopea/gigabittinen teollisuus-Ethernet-kytkin, ilman tuuletinta Enhanced (PRP, Fast MRP, HSR, DLR, NAT, TSN) Ohjelmistoversio HiOS 10.0.00 09.4.04 Portin tyyppi ja määrä Portteja yhteensä jopa 28 Perusyksikkö: 4 x Fast/gigabit Ethernet -yhdistelmäporttia ja 8 x Fast Ethernet TX -porttia...
-
Hirschmann M-SFP-TX/RJ45 lähetin-vastaanotin SFP-moduuli
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi: M-SFP-TX/RJ45 Kuvaus: SFP TX Gigabit Ethernet -lähetin-vastaanotin, 1000 Mbit/s täysi dupleksi, automaattinen neg., kiinteä, kaapelien risteystä ei tueta Osanumero: 943977001 Porttityyppi ja määrä: 1 x 1000 Mbit/s RJ45-liitännällä Verkon koko - kaapelin pituus Kierretty parikaapeli (TP): 0-100 m ...
-
Hirschmann MAR1030-4OTTTTTTTTTTT9999999999999SM...
Kuvaus Tuotekuvaus Kuvaus Teollisuuden hallittava Fast/Gigabit Ethernet -kytkin IEEE 802.3 -standardin mukaisesti, 19" räkkiin asennettava, ilman tuuletinta, Store-and-Forward-Switching Porttityyppi ja -määrä Yhteensä 4 Gigabitin ja 12 Fast Ethernet -porttia \\\ GE 1-4: 1000BASE-FX, SFP-paikka \\\ FE 1 ja 2: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 3 ja 4: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 5 ja 6: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 7 ja 8: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 9 ...
-
Hirschmann M4-8TP-RJ45 -mediamoduuli
Johdanto Hirschmann M4-8TP-RJ45 on mediamoduuli MACH4000 10/100/1000 BASE-TX:lle. Hirschmann jatkaa innovointia, kasvua ja muutosta. Hirschmann juhlii tätä tulevana vuonna ja vahvistaa sitoutumisensa innovaatioihin. Hirschmann tarjoaa aina luovia ja kattavia teknologisia ratkaisuja asiakkailleen. Sidosryhmämme voivat odottaa näkevänsä uutta: uusia asiakasinnovaatiokeskuksia...
-
Hirschmann BAT450-FUS599CW9M9AT699AB9D9H Teollisuus...
Tuotekuvaus Tuote: BAT450-FUS599CW9M9AT699AB9D9HXX.XX.XXXX Konfiguraattori: BAT450-F-konfiguraattori Tuotekuvaus Kuvaus Kaksikaistainen vahvistettu (IP65/67) teollisuuskäyttöön tarkoitettu langaton lähiverkon tukiasema/asiakaslaite asennettavaksi vaativiin ympäristöihin. Porttien tyyppi ja määrä Ensimmäinen Ethernet: 8-nastainen, X-koodattu M12 Radioprotokolla IEEE 802.11a/b/g/n/ac WLAN-liitäntä IEEE 802.11ac -standardin mukaisesti, jopa 1300 Mbit/s bruttokaistanleveys Maa...
-
Hirschmann RSB20-0800M2M2SAAB -kytkin
Tuotekuvaus Tuote: RSB20-0800M2M2SAABHH Konfiguraattori: RSB20-0800M2M2SAABHH Tuotekuvaus Kuvaus Kompakti, hallittava Ethernet/Fast Ethernet -kytkin IEEE 802.3 -standardin mukaisesti DIN-kiskoon, jossa on Store-and-Forward-Switching ja tuuletinton rakenne Osanumero 942014002 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 8 porttia 1. uplink: 100BASE-FX, MM-SC 2. uplink: 100BASE-FX, MM-SC 6 x va...


