Hirschmann GRS103-6TX/4C-2HV-2A hallittava kytkin
Lyhyt kuvaus:
26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (kiinteästi asennettu: 4 x GE, 6 x FE; mediamoduulien kautta 16 x FE), hallittava, ohjelmisto HiOS 2A, Store-and-Forward-Switching, tuulettimeton rakenne, redundantti virtalähde
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
Tuotekuvaus
| Nimi: | GRS103-6TX/4C-2HV-2A |
| Ohjelmistoversio: | HiOS 09.4.01 |
| Porttityyppi ja määrä: | Yhteensä 26 porttia, 4 x FE/GE TX/SFP ja 6 x FE TX kiinteästi asennettuna; mediamoduulien kautta 16 x FE |
Lisää Liitännät
| Virtalähde/signaalikontakti: | 2 x IEC-pistoke / 1 x pistokeliitäntä, 2-napainen, lähtö manuaalisesti tai automaattisesti kytkettävissä (enintään 1 A, 24 V DC tai 24 V AC) |
| Paikallinen hallinta ja laitteiden vaihto: | USB-C |
Verkko koko - pituus of kaapeli
| Kierretty parikaapeli (TP): | 0–100 m |
| Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm: | Nopea Ethernet: katso SFP LWL -moduulit M-FAST SFP-SM/LC ja M-FAST SFP-SM+/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LX/LC |
| Yksimuotokuitu (LH) 9/125 µm (pitkän matkan lähetin-vastaanotin): | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-LH/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LH/LC ja M-SFP-LH+/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 62,5/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
Verkko koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia: | mikä tahansa |
Voimavaatimukset
| Käyttöjännite: | 100–240 VAC, 47–63 Hz (redundantti) |
| Virrankulutus: | odotettu max 13 W (ilman mediamoduuleja) |
| Teho BTU:na (IT)/h: | odotettu maksimi 44 (ilman mediamoduuleja) |
Ohjelmisto
| Kokoonpano: | Automaattinen kokoonpanon kumoaminen (palautus), tekstipohjainen kokoonpanotiedosto (XML), kokoonpanon varmuuskopiointi etäpalvelimelle tallennuksen yhteydessä, kokoonpanon tyhjentäminen mutta IP-asetusten säilyttäminen, BOOTP/DHCP-asiakas automaattisella kokoonpanolla, DHCP-palvelin: porttikohtainen, DHCP-palvelin: poolit VLAN-kohtaisesti, HiDiscovery, DHCP-välitys ja optio 82, USB-C-hallinnan tuki, komentorivikäyttöliittymä (CLI), CLI-komentosarjat, CLI-komentosarjakäsittely ENVM:n kautta käynnistyksen yhteydessä, täysimittainen MIB-tuki, kontekstikohtainen ohje, HTML5-pohjainen hallinta |
| Turvallisuus: | MAC-pohjainen porttisuojaus, porttipohjainen pääsynhallinta 802.1X:llä, vieras-/todentamaton VLAN, integroitu todennuspalvelin (IAS), RADIUS VLAN -määritys, palvelunestohyökkäysten esto, LDAP, VLAN-pohjainen ACL, VLAN-pohjainen sisäänpääsyn ACL, perus-ACL, VLAN-rajoitettu hallinta, laitteen suojauksen ilmaisin, auditointipolku, CLI-lokikirjaus, HTTPS-varmenteiden hallinta, rajoitettu hallintakäyttö, asianmukaisen käytön banneri, määritettävä salasanakäytäntö, määritettävä kirjautumisyritysten määrä, SNMP-lokikirjaus, useita käyttöoikeustasoja, paikallinen käyttäjähallinta, etätodennus RADIUSin kautta, käyttäjätilin lukitus, salasanan vaihto ensimmäisellä kirjautumisella |
| Aikasynkronointi: | Puskuroitu reaaliaikainen kello, SNTP-asiakas, SNTP-palvelin |
| Teollisuusprofiilit: | IEC61850-protokolla (MMS-palvelin, kytkinmalli), ModbusTCP |
| Sekalaiset: | Manuaalinen kaapelin ylitys, portin virrankatkaisu |
Ympäristöolosuhteet
| Keskimääräinen keskiarvo (TelecordiaSR-332, versio 3) @ 25 °C: | 452 044 tuntia |
| Käyttölämpötila: | -10–+60 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila: | -20–+70 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä): | 5–90 % |
Mekaaninen rakentaminen
| Mitat (LxKxS): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (ilman kiinnityskannatinta) |
| Paino: | noin 3,85 kg |
| Asennus: | 19" ohjauskaappi |
| Suojausluokka: | IP20 |
Mekaaninen vakaus
| IEC 60068-2-6 tärinä: | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min; 1 g, 8,4 Hz – 200 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min |
| IEC 60068-2-27 -iskunkestävyys: | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen häiriö immuniteetti
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen purkaus (ESD): | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen kenttä: | 20 V/m (80–2700 MHz), 10 V/m (2,7–6 GHz); 1 kHz, 80 % AM |
| EN 61000-4-4 nopeat transientit (purske): | 2 kV voimajohto, 2 kV datajohto |
| EN 61000-4-5 -standardin mukainen ylijännitesuojaus: | sähkölinja: 2 kV (linja/maa), 1 kV (linja/linja); datalinja: 1 kV |
| EN 61000-4-6 Johtuva häiriönsieto: | 3 V (10 kHz–150 kHz), 10 V (150 kHz–80 MHz) |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen emittoitu immuniteetti
| EN 55032: | EN 55032 Luokka A |
| FCC CFR47 Osa 15: | FCC 47CFR osa 15, luokka A |
Hyväksynnät
| Perusstandardi: | CE, FCC, EN61131 |
Variantit
| Tuote # | Tyyppi |
| 942298004 | GRS103-6TX/4C-2HV-2A |
Hirschmann GRS103 -sarjan saatavilla olevat mallit
GRS103-6TX/4C-1HV-2S
GRS103-6TX/4C-1HV-2A
GRS103-6TX/4C-2HV-2S
GRS103-6TX/4C-2HV-2A
GRS103-22TX/4C-1HV-2S
GRS103-22TX/4C-1HV-2A
GRS103-22TX/4C-2HV-2S
GRS103-22TX/4C-2HV-2A
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann M1-8MM-SC Mediamoduuli
Julkaisupäivämäärä Tuote: M1-8MM-SC Mediamoduuli (8 x 100BaseFX Multimode DSC -portti) MACH102:lle Tuotekuvaus Kuvaus: 8 x 100BaseFX Multimode DSC -porttimediamoduuli modulaariselle, hallittavalle teollisuustyöryhmäkytkimelle MACH102 Osanumero: 943970101 Verkon koko - kaapelin pituus Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm: 0 - 5000 m (Linkkibudjetti 1310 nm:ssä = 0 - 8 dB; A=1 dB/km; BLP = 800 MHz*km) ...
-
Hirschmann M-FAST-SFP-TX/RJ45 lähetin-vastaanotin SFOP ...
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi: M-FAST SFP-TX/RJ45 Kuvaus: SFP TX Fast Ethernet -lähetin-vastaanotin, 100 Mbit/s full duplex automaattinen neg. kiinteä, kaapelien risteystä ei tueta Osanumero: 942098001 Porttityyppi ja määrä: 1 x 100 Mbit/s RJ45-liitännällä Verkon koko - kaapelin pituus Kierretty parikaapeli (TP): 0-100 m Tehovaatimukset Käyttöjännite: virransyöttö ...
-
Hirschmann MACH104-20TX-FR Hallittu täysgigabitin...
Tuotekuvaus Kuvaus: 24-porttinen gigabitin Ethernet-teollisuustyöryhmäkytkin (20 x GE TX -porttia, 4 x GE SFP -yhdistelmäporttia), hallittu, Software Layer 2 Professional, Store-and-Forward-Switching, IPv6-valmis, ilman tuuletinta Osanumero: 942003101 Porttien tyyppi ja määrä: Yhteensä 24 porttia; 20x (10/100/1000 BASE-TX, RJ45) ja 4 gigabitin yhdistelmäporttia (10/100/1000 BASE-TX, RJ45 tai 100/1000 BASE-FX, SFP) ...
-
Hirschmann GRS105-16TX/14SFP-2HV-3AUR kytkin
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi GRS105-16TX/14SFP-2HV-3AUR (Tuotekoodi: GRS105-6F8F16TSGGY9HHSE3AURXX.X.XX) Kuvaus GREYHOUND 105/106 -sarja, hallittava teollisuuskytkin, ilman tuuletinta, 19 tuuman räkkiasennus, IEEE 802.3 -standardin mukainen, 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE Suunnittelu Ohjelmistoversio HiOS 9.4.01 Osanumero 942287014 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 30 porttia, 6x GE/2.5GE SFP -paikka + 8x GE SFP -paikka + 16x FE/GE TX -porttia &nb...
-
Hirschmann RPS 30 -virtalähdeyksikkö
Julkaisupäivämäärä Tuote: Hirschmann RPS 30 24 V DC DIN-kiskoon asennettava virtalähde Tuotekuvaus Tyyppi: RPS 30 Kuvaus: 24 V DC DIN-kiskoon asennettava virtalähde Osanumero: 943 662-003 Lisää liitäntöjä Jännitetulo: 1 x riviliitin, 3-napainen Jännitelähtö: 1 x riviliitin, 5-napainen Tehovaatimukset Virrankulutus: maks. 0,35 A @ 296 ...
-
Hirschmann EAGLE30-04022O6TT999TCCY9HSE3F kytkin
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi Tuotekoodi: EAGLE30-04022O6TT999TCCY9HSE3FXX.X Kuvaus Teollinen palomuuri- ja turvareititin, DIN-kiskoon asennettava, ilman tuuletinta. Nopea Ethernet, gigabitin Uplink-tyyppi. 2 x SHDSL WAN-porttia Osanumero 942058001 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 6 porttia; Ethernet-portit: 2 x SFP-paikkaa (100/1000 Mbit/s); 4 x 10/100BASE TX / RJ45 Virtavaatimukset Käyttö ...


