Hirscnmann RS20-2400S2S2SDAE -kytkin
Lyhyt kuvaus:
Nopeat Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS20-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat 4–25 porttitiheyttä ja ovat saatavilla erilaisilla nopeilla Ethernet-uplink-porteilla – kokonaan kuparilla tai 1, 2 tai 3 kuituportilla. Kuituportit ovat saatavilla monitilassa ja/tai yksitilassa. Gigabitin Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS30-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat 8–24 porttitiheyttä kahdella gigabitin portilla ja 8, 16 tai 24 nopealla Ethernet-portilla. Kokoonpano sisältää kaksi gigabitin porttia TX- tai SFP-paikoilla. RS40-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat yhdeksää gigabitin porttia. Kokoonpano sisältää neljä yhdistelmäporttia (10/100/1000BASE TX RJ45 sekä FE/GE-SFP-paikka) ja viisi 10/100/1000BASE TX RJ45 -porttia.
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
Tuote kuvaus
| Kuvaus | Hallittu nopea Ethernet-kytkin DIN-kiskoon asennettavaan tallennus- ja edelleenkytkentään, tuulettimeton rakenne; Ohjelmistotaso 2 parannettu |
| Osanumero | 943434045 |
| Porttityyppi ja määrä | Yhteensä 24 porttia: 22 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x 100BASE-FX, SM-SC; Uplink 2: 1 x 100BASE-FX, SM-SC |
Lisää Liitännät
| Virtalähde/signaalikontakti | 1 x pistokeliitäntä, 6-napainen |
| V.24-liitäntä | 1 x RJ11-liitäntä |
| USB-liitäntä | 1 x USB automaattisen konfiguroinnin sovittimen ACA21-USB kytkentää varten |
Verkko koko - pituus of kaapeli
| Kierretty parikaapeli (TP) | Portti 1–22: 0–100 m |
| Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm | Lähetyslinkki 1: 0–32,5 km, 16 dB:n linkkibudjetti aallonpituudella 1300 nm, A = 0,4 dB/km, 3 dB:n varaus, D = 3,5 ps/(nm x km) \\\ Lähetyslinkki 2: 0–32,5 km, 16 dB:n linkkibudjetti aallonpituudella 1300 nm, A = 0,4 dB/km, 3 dB:n varaus, D = 3,5 ps/(nm x km) |
Verkko koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia | mikä tahansa |
| Rengasrakenteen (HIPER-Ring) määräkytkimet | 50 (uudelleenkonfigurointiaika 0,3 sekuntia) |
Voima vaatimukset
| Käyttöjännite | 12/24/48 V DC (9,6–60) V ja 24 V AC (18–30) V (redundantti) |
| Virrankulutus | maks. 14,5 W |
| Teho BTU:ina (IT)/h | maks. 52,9 |
Ohjelmisto
| Vaihtaminen | Oppimisen poistaminen käytöstä (keskittimen toiminnallisuus), itsenäinen VLAN-oppiminen, nopea vanheneminen, staattiset yksilähetys-/monilähetysosoitemerkinnät, QoS / porttipriorisointi (802.1D/p), TOS/DSCP-priorisointi, lähtöliikenteen lähetysrajoitin porttikohtaisesti, vuonhallinta (802.3X), VLAN (802.1Q), IGMP-nuhkinta/kysely (v1/v2/v3) |
| Redundanssi | HIPER-Ring (hallintayksikkö), HIPER-Ring (rengaskytkin), median redundanssiprotokolla (MRP) (IEC62439-2), redundantti verkkokytkentä, RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), RSTP-suojat, RSTP MRP:n kautta |
| Johtaminen | TFTP, LLDP (802.1AB), V.24, HTTP, Traps, SNMP v1/v2/v3, Telnet |
| Diagnostiikka | Osoiteristiriitojen tunnistus, osoitteen uudelleenoppimisen tunnistus, signaalikontakti, laitteen tilan ilmaisin, LEDit, Syslog, dupleksien yhteensopimattomuuden tunnistus, RMON (1,2,3,9), porttipeilaus 1:1, porttipeilaus 8:1, järjestelmätiedot, itsetestit kylmäkäynnistyksen yhteydessä, SFP-hallinta, kytkimen tiedonkeruu |
| Kokoonpano | Automaattisen konfiguroinnin sovitin ACA11 Rajoitettu tuki (RS20/30/40, MS20/30), automaattinen konfiguroinnin kumoaminen (palautus), konfiguroinnin sormenjälki, BOOTP/DHCP-asiakasohjelma Automaattinen konfigurointi, automaattisen konfiguroinnin sovitin ACA21/22 (USB), HiDiscovery, DHCP-välitys ja optio 82, komentorivikäyttöliittymä (CLI), täysimittainen MIB-tuki, verkkopohjainen hallinta, kontekstikohtainen ohje |
| Turvallisuus | IP-pohjainen porttisuojaus, MAC-pohjainen porttisuojaus, VLAN-rajoitettu pääsy hallintaan, SNMP-lokikirjaus, paikallisten käyttäjien hallinta, salasanan vaihto ensimmäisellä kirjautumisella |
| Aikasynkronointi | SNTP-asiakas, SNTP-palvelin |
| Teollisuusprofiilit | EtherNet/IP-protokolla, PROFINET IO -protokolla |
| Sekalaiset | Manuaalinen kaapelin ylitys |
| Esiasetukset | Standardi |
Ympäristö olosuhteet
| Käyttölämpötila | 0–+60 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila | -40–+70 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä) | 10–95 % |
Mekaaninen rakentaminen
| Mitat (LxKxS) | 110 mm x 131 mm x 111 mm |
| Paino | 650 grammaa |
| Asennus | DIN-kisko |
| Suojausluokka | IP20 |
Mekaaninen vakaus
| IEC 60068-2-6 tärinä | 1 mm, 2 Hz–13,2 Hz, 90 min.; 0,7 g, 13,2 Hz–100 Hz, 90 min.; 3,5 mm, 3 Hz–9 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min.; 1 g, 9 Hz–150 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min. |
| IEC 60068-2-27 -iskunkestävyys | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen häiriö immuniteetti
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen purkaus (ESD) | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen kenttä | 10 V/m (80–1000 MHz) |
| EN 61000-4-4 nopeat transientit (purskeet) | 2 kV voimajohto, 1 kV datajohto |
| EN 61000-4-5 -ylijännite | sähköjohto: 2 kV (linja/maa), 1 kV (linja/linja), 1 kV datajohto |
| EN 61000-4-6 Johtuva häiriönsieto | 3 V (10 kHz–150 kHz), 10 V (150 kHz–80 MHz) |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen emittoitu immuniteetti
| EN 55032 | EN 55032 Luokka A |
| FCC CFR47 Osa 15 | FCC 47CFR osa 15, luokka A |
Hyväksynnät
| Perusstandardi | CE, FCC, EN61131 |
| Teollisuuden ohjauslaitteiden turvallisuus | cUL 508 |
| Vaaralliset paikat | cULus ISA12.12.01 class1 div.2 (cUL 1604 class1 div.2) |
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann MACH102-8TP-FR hallittava kytkin
Tuotekuvaus Tuote: MACH102-8TP-F Korvaava tuote: GRS103-6TX/4C-1HV-2A Hallittava 10-porttinen Fast Ethernet 19" -kytkin Tuotekuvaus Kuvaus: 10-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet Industrial Workgroup -kytkin (2 x GE, 8 x FE), hallittava, Software Layer 2 Professional, Store-and-Forward-Switching, ilman tuuletinta Suunnittelun osanumero: 943969201 Porttien tyyppi ja määrä: Yhteensä 10 porttia; 8x (10/100...
-
Hirschmann GRS1142-6T6ZSHH00Z9HHSE3AMR kytkin
GREYHOUND 1040 -kytkimien joustava ja modulaarinen rakenne tekee tästä tulevaisuudenkestävän verkkolaitteen, joka voi kehittyä verkkosi kaistanleveyden ja tehontarpeiden mukana. Keskittyen maksimaaliseen verkon käytettävyyteen vaativissa teollisuusolosuhteissa, näissä kytkimissä on virtalähteet, jotka voidaan vaihtaa kentällä. Lisäksi kaksi mediamoduulia mahdollistavat laitteen porttimäärän ja tyypin säätämisen – jolloin voit jopa käyttää GREYHOUND 1040:tä runkoverkkona...
-
Hirschmann RED25-04002T1TT-SDDZ9HPE2S Ethernet ...
Lyhyt kuvaus Hirschmann RED25-04002T1TT-SDDZ9HPE2S Ominaisuudet ja edut Tulevaisuudenkestävä verkkosuunnittelu: SFP-moduulit mahdollistavat yksinkertaiset muutokset kentällä Pidä kustannukset kurissa: Kytkimet vastaavat teollisuusverkkojen perustason tarpeisiin ja mahdollistavat taloudelliset asennukset, mukaan lukien jälkiasennukset Maksimaalinen käyttöaika: Redundanssivaihtoehdot varmistavat keskeytyksetöntä tiedonsiirtoa koko verkossasi Erilaisia redundanssitekniikoita: PRP, HSR ja DLR, kuten me...
-
Hirschmann M-SFP-LX/LC EEC-lähetin-vastaanotin
Tuotekuvaus Tuotekuvaus Tyyppi: M-SFP-LX+/LC EEC, SFP-lähetin-vastaanotin Kuvaus: SFP-kuituoptinen gigabitin Ethernet-lähetin-vastaanotin SM, laajennettu lämpötila-alue. Osanumero: 942024001 Porttityyppi ja määrä: 1 x 1000 Mbit/s LC-liittimellä Verkon koko - kaapelin pituus Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm: 14 - 42 km (Linkkibudjetti aallonpituudella 1310 nm = 5 - 20 dB; A = 0,4 dB/km; D = 3,5 ps...
-
Hirschmann RS30-1602O6O6SDAUHCHH Teollinen DIN...
Tuotekuvaus Kuvaus Hallitsematon gigabitin / nopean Ethernetin teollisuuskytkin DIN-kiskoon, tallenta-ja-välitä-kytkentä, ilman tuuletinta; Ohjelmistotaso 2 parannettu Osanumero 94349999 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 18 porttia: 16 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x gigabitin SFP-paikka; Uplink 2: 1 x gigabitin SFP-paikka Lisää liitännät...
-
Hirschmann RSP35-08033O6TT-SKKV9HPE2S hallittu...
Tuotekuvaus Konfiguraattorin kuvaus RSP-sarja sisältää kovennettuja, kompakteja hallittavia DIN-kiskokytkimiä, joissa on Fast- ja gigabitin nopeusvaihtoehdot. Nämä kytkimet tukevat kattavia redundanssiprotokollia, kuten PRP (Parallel Redundancy Protocol), HSR (High-availability Seamless Redundancy), DLR (Device Level Ring) ja FuseNet™, ja tarjoavat optimaalisen joustavuuden useiden tuhansien volttien...


