Hirschmann RS20-2400M2M2SDAEHC/HH kompakti hallittava DIN-kiskoinen Ethernet-kytkin
Lyhyt kuvaus:
Nopeat Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS20-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat 4–25 porttitiheyttä ja ovat saatavilla erilaisilla nopeilla Ethernet-uplink-porteilla – kokonaan kuparilla tai 1, 2 tai 3 kuituportilla. Kuituportit ovat saatavilla monitilassa ja/tai yksitilassa. Gigabitin Ethernet-portit PoE:lla/ilman RS30-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat 8–24 porttitiheyttä kahdella gigabitin portilla ja 8, 16 tai 24 nopealla Ethernet-portilla. Kokoonpano sisältää kaksi gigabitin porttia TX- tai SFP-paikoilla. RS40-kompaktit hallittavat OpenRail-Ethernet-kytkimet tukevat yhdeksää gigabitin porttia. Kokoonpano sisältää neljä yhdistelmäporttia (10/100/1000BASE TX RJ45 sekä FE/GE-SFP-paikka) ja viisi 10/100/1000BASE TX RJ45 -porttia.
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kuvaus
Tuotekuvaus
| Kuvaus | Hallittu nopea Ethernet-kytkin DIN-kiskoon asennettavaan tallennus- ja edelleenkytkentään, tuulettimeton rakenne; Ohjelmistotaso 2 parannettu |
| Osanumero | 943434043 |
| Saatavuus | Viimeinen tilauspäivä: 31. joulukuuta 2023 |
| Porttityyppi ja määrä | Yhteensä 24 porttia: 22 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x 100BASE-FX, MM-SC; Uplink 2: 1 x 100BASE-FX, MM-SC |
Lisää käyttöliittymiä
| Virtalähde/signaalikontakti | 1 x pistokeliitäntä, 6-napainen |
| V.24-liitäntä | 1 x RJ11-liitäntä |
| USB-liitäntä | 1 x USB automaattisen konfiguroinnin sovittimen ACA21-USB kytkentää varten |
Verkon koko - kaapelin pituus
| Kierretty parikaapeli (TP) | Portti 1–22: 0–100 m |
| Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm | Lähetyslinkki 1: 0–5000 m, 8 dB:n linkkibudjetti aallonpituudella 1300 nm, A=1 dB/km, 3 dB:n varaus, B = 800 MHz x km \\\ Lähetyslinkki 2: 0–5000 m, 8 dB:n linkkibudjetti aallonpituudella 1300 nm, A=1 dB/km, 3 dB:n varaus, B = 800 MHz x km |
| Monimuotokuitu (MM) 62,5/125 µm | Lähetyslinkki 1: 0–4000 m, 11 dB:n linkkibudjetti aallonpituudella 1300 nm, A = 1 dB/km, 3 dB:n varaus, B = 500 MHz x km \\\ Lähetyslinkki 2: 0–4000 m, 11 dB:n linkkibudjetti aallonpituudella 1300 nm, A = 1 dB/km, 3 dB:n varaus, B = 500 MHz x km |
Verkon koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia | mikä tahansa |
| Rengasrakenteen (HIPER-Ring) määräkytkimet | 50 (uudelleenkonfigurointiaika 0,3 sekuntia) |
Tehovaatimukset
| Käyttöjännite | 12/24/48 V DC (9,6–60) V ja 24 V AC (18–30) V (redundantti) |
| Virrankulutus | maks. 14,5 W |
| Teho BTU:ina (IT)/h | maks. 52,9 |
Ohjelmisto
| Vaihtaminen | Oppimisen poistaminen käytöstä (keskittimen toiminnallisuus), itsenäinen VLAN-oppiminen, nopea vanheneminen, staattiset yksilähetys-/monilähetysosoitemerkinnät, QoS / porttipriorisointi (802.1D/p), TOS/DSCP-priorisointi, lähtöliikenteen lähetysrajoitin porttikohtaisesti, vuonhallinta (802.3X), VLAN (802.1Q), IGMP-nuhkinta/kysely (v1/v2/v3) |
| Redundanssi | HIPER-Ring (hallintayksikkö), HIPER-Ring (rengaskytkin), median redundanssiprotokolla (MRP) (IEC62439-2), redundantti verkkokytkentä, RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), RSTP-suojat, RSTP MRP:n kautta |
| Johtaminen | TFTP, LLDP (802.1AB), V.24, HTTP, Traps, SNMP v1/v2/v3, Telnet |
| Diagnostiikka | Osoiteristiriitojen tunnistus, osoitteen uudelleenoppimisen tunnistus, signaalikontakti, laitteen tilan ilmaisin, LEDit, Syslog, dupleksien yhteensopimattomuuden tunnistus, RMON (1,2,3,9), porttipeilaus 1:1, porttipeilaus 8:1, järjestelmätiedot, itsetestit kylmäkäynnistyksen yhteydessä, SFP-hallinta, kytkimen tiedonkeruu |
| Kokoonpano | Automaattisen konfiguroinnin sovitin ACA11, rajoitettu tuki (RS20/30/40, MS20/30), automaattinen konfiguroinnin kumoaminen (palautus), konfiguroinnin sormenjälki, BOOTP/DHCP-asiakasohjelma automaattisella konfiguroinnilla, automaattisen konfiguroinnin sovitin ACA21/22 (USB), HiDiscovery, DHCP-välitys ja optio 82, komentorivikäyttöliittymä (CLI), täysi MIB-tuki, verkkopohjainen hallinta, kontekstikohtainen ohje |
| Turvallisuus | IP-pohjainen porttisuojaus, MAC-pohjainen porttisuojaus, VLAN-rajoitettu pääsy hallintaan, SNMP-lokikirjaus, paikallisten käyttäjien hallinta, salasanan vaihto ensimmäisellä kirjautumisella |
| Aikasynkronointi | SNTP-asiakas, SNTP-palvelin |
| Teollisuusprofiilit | EtherNet/IP-protokolla, PROFINET IO -protokolla |
| Sekalaiset | Manuaalinen kaapelin ylitys |
| Esiasetukset | Standardi |
Ympäristöolosuhteet
| Käyttölämpötila | 0–+60 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila | -40–+70 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä) | 10–95 % |
Mekaaninen rakenne
| Mitat (LxKxS) | 110 mm x 131 mm x 111 mm |
| Paino | 650 grammaa |
| Asennus | DIN-kisko |
| Suojausluokka | IP20 |
Hirschmann RS20-2400M2M2SDAEHC/HH Samankaltaiset mallit:
RS20-0800T1T1SDAEHC/HH
RS20-0800M2M2SDAEHC/HH
RS20-0800S2S2SDAEHC/HH
RS20-1600T1T1SDAEHC/HH
RS20-1600M2M2SDAEHC/HH
RS20-1600S2S2SDAEHC/HH
RS30-0802O6O6SDAEHC/HH
RS30-1602O6O6SDAEHC/HH
RS40-0009CCCCSDAEHH
RS20-2400M2M2SDAEHC/HH
RS20-0800T1T1SDAUHC/HH
RS20-0800M2M2SDAUHC/HH
RS20-0800S2S2SDAUHC/HH
RS20-1600M2M2SDAUHC/HH
RS20-1600S2S2SDAUHC/HH
RS30-0802O6O6SDAUHC/HH
RS30-1602O6O6SDAUHC/HH
RS20-0800S2T1SDAUHC
RS20-1600T1T1SDAUHC
RS20-2400T1T1SDAUHC
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann MACH104-20TX-F-L3P hallittu gigabitin reititin...
Tuotekuvaus Tuote: MACH104-20TX-F-L3P Hallittava 24-porttinen Full Gigabit 19" -kytkin, jossa L3 Tuotekuvaus Kuvaus: 24-porttinen Gigabit Ethernet Industrial Workgroup -kytkin (20 x GE TX -porttia, 4 x GE SFP -yhdistelmäporttia), hallittava, ohjelmisto Layer 3 Professional, Store-and-Forward-Switching, IPv6-valmis, ilman tuuletinta Osanumero: 942003002 Porttien tyyppi ja määrä: Yhteensä 24 porttia; 20 x (10/100/10...
-
Hirschmann BRS40-00209999-STCZ99HHSES -kytkin
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Kuvaus Hallittava teollisuuskytkin DIN-kiskoon, ilman tuuletinta Kaikki gigabittityypit Ohjelmistoversio HiOS 09.6.00 Porttien tyyppi ja määrä 20 Portteja yhteensä: 20x 10/100/1000BASE TX / RJ45 Lisää liitännät Virtalähde/signaalikontakti 1 x pistokeliitäntä, 6-nastainen digitaalinen tulo 1 x pistokeliitäntä, 2-nastainen paikallishallinta ja laitteen vaihto USB-C ...
-
Hirschmann BRS20-2000ZZZZ-STCZ99HHSESXX.X.XX BO...
Julkaisupäivämäärä Tekniset tiedot Tuotekuvaus Kuvaus Hallittava teollisuuskytkin DIN-kiskoon, ilman tuuletinta Nopea Ethernet Tyyppi Ohjelmistoversio HiOS 09.6.00 Porttien tyyppi ja määrä 20 Portteja yhteensä: 16x 10/100BASE TX / RJ45; 4x 100Mbit/s kuitu; 1. Uplink: 2 x SFP-paikkaa (100 Mbit/s); 2. Uplink: 2 x SFP-paikkaa (100 Mbit/s) Lisää Liitännät Virtalähde/signaalikontakti 1 x pistokeliitäntä, 6...
-
Hirschmann GRS105-24TX/6SFP-2HV-3AUR kytkin
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi GRS105-24TX/6SFP-2HV-3AUR (Tuotekoodi: GRS105-6F8T16TSGGY9HHSE3AURXX.X.XX) Kuvaus GREYHOUND 105/106 -sarja, hallittava teollisuuskytkin, ilman tuuletinta, 19 tuuman räkkiasennus, IEEE 802.3 -standardin mukainen, 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE Suunnittelu Ohjelmistoversio HiOS 9.4.01 Osanumero 942287013 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 30 porttia, 6x GE/2.5GE SFP -paikka + 8x FE/GE TX -porttia + 16x FE/GE TX -porttia ...
-
Hirschmann SPR40-8TX-EEC -hallintakytkin
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Kuvaus Hallitsematon, teollisuuskäyttöön tarkoitettu ETHERNET-kiskokytkin, ilman tuuletinta, tallennus- ja edelleenkytkentätila, USB-liitäntä konfigurointia varten, nopea Ethernet-porttien tyyppi ja määrä 8 x 10/100BASE-TX, TP-kaapeli, RJ45-liitännät, automaattinen ristiinkytkentä, automaattinen neuvottelu, automaattinen napaisuus Lisää liitännät Virtalähde-/signaalikontakti 1 x pistokeliitäntä, 6-nastainen USB-liitäntä 1 x USB konfigurointia varten...
-
Hirschmann MAR1020-99TTTTTTTTTTTT999999999999SM...
Tuotekuvaus Tuotekuvaus Kuvaus Teollisuuden hallittava nopea Ethernet-kytkin IEEE 802.3 -standardin mukaisesti, 19" räkkiin asennettava, ilman tuuletinta, Store-and-Forward-Switching Porttityyppi ja -määrä Yhteensä 12 nopeaa Ethernet-porttia \\\ FE 1 ja 2: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 3 ja 4: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 5 ja 6: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 7 ja 8: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 9 ja 10: 10/100BASE-TX, RJ45 \\\ FE 11 ja 12: 10/1...


