Hirschmann MACH102-8TP hallittava teollisuus-Ethernet-kytkin
Lyhyt kuvaus:
26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (kiinteästi asennettu: 2 x GE, 8 x FE; mediamoduulien kautta 16 x FE), hallittu, Software Layer 2 Professional, Store-and-Forward-Switching, ilman tuuletinta
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kuvaus
Tuotekuvaus
| Kuvaus: | 26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (kiinteästi asennettu: 2 x GE, 8 x FE; mediamoduulien kautta 16 x FE), hallittu, Software Layer 2 Professional, Store-and-Forward-Switching, ilman tuuletinta |
| Osanumero: | 943969001 |
| Saatavuus: | Viimeinen tilauspäivä: 31. joulukuuta 2023 |
| Porttityyppi ja määrä: | Jopa 26 Ethernet-porttia, joista jopa 16 Fast-Ethernet-porttia toteutettavissa mediamoduulien kautta; 8 x TP (10/100 BASE-TX, RJ45) Fast Ethernet -porttia ja 2 gigabitin yhdistelmäporttia kiinteästi asennettuna |
Lisää käyttöliittymiä
| Virtalähde/signaalikontakti: | 1 x pistokeliitäntä, 2-napainen, lähtö manuaalisesti tai automaattisesti kytkettävissä (enintään 1 A, 24 V DC tai 24 V AC) |
| V.24-liitäntä: | 1 x RJ11-liitäntä, sarjaliitäntä laitteen konfigurointia varten |
| USB-liitäntä: | 1 x USB automaattisen konfiguroinnin sovittimen ACA21-USB kytkentää varten |
Verkon koko - kaapelin pituus
| Kierretty parikaapeli (TP): | 0–100 m |
| Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm: | Nopea Ethernet: katso SFP LWL -moduulit M-FAST SFP-SM/LC ja M-FAST SFP-SM+/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LX/LC |
| Yksimuotokuitu (LH) 9/125 µm (pitkän matkan lähetin-vastaanotin): | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-LH/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LH/LC ja M-SFP-LH+/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 62,5/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
Verkon koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia: | mikä tahansa |
| Rengasrakenteen (HIPER-Ring) määräkytkimet: | 50 (uudelleenkonfigurointiaika 0,3 sekuntia) |
Tehovaatimukset
| Käyttöjännite: | 100–240 V AC, 47–63 Hz |
| Virrankulutus: | 12 W (ilman mediamoduuleja) |
| Teho BTU:na (IT)/h: | 41 (ilman mediamoduuleja) |
| Redundanssitoiminnot: | HIPER-Ring, MRP, MSTP, RSTP - IEEE802.1D-2004, MRP ja RSTP gleichzeitig, linkkien yhdistäminen, kaksoiskohdistus, linkkien yhdistäminen |
Ohjelmisto
| Vaihtaminen: | Poista oppiminen käytöstä (keskittimen toiminnallisuus), Itsenäinen VLAN-oppiminen, Nopea ikääntyminen, Staattiset yksilähetys-/monilähetysosoitemerkinnät, QoS / porttipriorisointi (802.1D/p), TOS/DSCP-priorisointi, porttikohtainen lähtölähetysrajoitin, Vuonhallinta (802.3X), VLAN (802.1Q), GARP VLAN -rekisteröintiprotokolla (GVRP), Double VLAN Tagging (QinQ), Ääni-VLAN, GARP Multicast -rekisteröintiprotokolla (GMRP), IGMP-nuuskinta/kysely (v1/v2/v3) |
| Redundanssi: | Edistynyt rengaskonfiguraatio MRP:lle, HIPER-Ring (hallinta), HIPER-Ring (rengaskytkin), nopea HIPER-Ring, linkkien yhdistäminen LACP:llä, Media Redundancy Protocol (MRP) (IEC62439-2), redundantti verkkokytkentä, RSTP 802.1D-2004 (IEC62439-1), MSTP (802.1Q), RSTP-suojat |
| Johto: | Kaksoisohjelmistoinen levykuvatuki, TFTP, LLDP (802.1AB), LLDP-MED, SSHv1, SSHv2, V.24, HTTP, HTTPS, Traps, SNMP v1/v2/v3, Telnet |
| Diagnostiikka: | Osoiteristiriitojen tunnistus, osoitteen uudelleenoppimisen tunnistus, MAC-ilmoitus, signaalikontakti, laitteen tilan ilmaisin, TCPDump, LEDit, Syslog, porttien valvonta automaattisella poistamisella käytöstä, linkin läppien tunnistus, ylikuormituksen tunnistus, dupleksien yhteensopimattomuuden tunnistus, linkkinopeuden ja dupleksien valvonta, RMON (1,2,3,9), porttien peilaus 1:1, porttien peilaus 8:1, porttien peilaus N:1, järjestelmätiedot, itsetestit kylmäkäynnistyksen yhteydessä, kuparikaapelitesti, SFP-hallinta, konfigurointitarkistusikkuna, kytkimen dump |
| Kokoonpano: | AutoConfiguration Adapter ACA11 Limited Support (RS20/30/40, MS20/30), Automaattinen konfiguroinnin kumoaminen (palautus), Konfiguraation sormenjälki, BOOTP/DHCP-asiakas automaattisella konfiguroinnilla, DHCP-palvelin: porttikohtainen, DHCP-palvelin: Poolit VLAN-kohtaisesti, DHCP-palvelin: Optio 43, AutoConfiguration Adapter ACA21/22 (USB), HiDiscovery, DHCP Relay optiolla 82, Komentoriviliittymä (CLI), CLI-komentosarjat, Täysi MIB-tuki, Verkkopohjainen hallinta, Kontekstiherkkä ohje |
| Turvallisuus: | IP-pohjainen porttisuojaus, MAC-pohjainen porttisuojaus, porttipohjainen pääsynhallinta 802.1X:llä, vieras-/todentamaton VLAN, RADIUS VLAN -määritys, usean asiakkaan todennus porttikohtaisesti, MAC-todennuksen ohitus, VLANin rajoittama hallintaoikeus, HTTPS-varmenteiden hallinta, rajoitettu hallintaoikeus, asianmukaisen käytön banneri, SNMP-lokikirjaus, paikallisten käyttäjien hallinta, etätodennus RADIUSin kautta |
| Aikasynkronointi: | Puskuroitu reaaliaikainen kello, SNTP-asiakas, SNTP-palvelin |
| Teollisuusprofiilit: | EtherNet/IP-protokolla, PROFINET IO -protokolla |
| Sekalaiset: | Manuaalinen kaapelin ylitys |
Ympäristöolosuhteet
| MTBF (MIL-HDBK 217F: Gb 25 ºC): | (ilman mediamoduuleja) 15,67 vuotta |
| Käyttölämpötila: | 0–+50 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila: | -20–+85 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä): | 10–95 % |
Mekaaninen rakenne
| Mitat (LxKxS): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (ilman kiinnityskannatinta) |
| Paino: | 3,60 kg |
| Asennus: | 19" ohjauskaappi |
| Suojausluokka: | IP20 |
Hirschmann MACH102-8TP Aiheeseen liittyvät mallit
MACH102-24TP-FR
MACH102-8TP-R
MACH102-8TP
MACH104-20TX-FR
MACH104-20TX-FR-L3P
MACH4002-24G-L3P
MACH4002-48G-L3P
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann BRS20-1000S2S2-STCZ99HHSES -kytkin
Julkaisupäivämäärä Tekniset tiedot Tuotekuvaus Kuvaus Hallittava teollisuuskytkin DIN-kiskoon, ilman tuuletinta Nopea Ethernet Tyyppi Ohjelmistoversio HiOS 09.6.00 Porttien tyyppi ja määrä 20 Portteja yhteensä: 16x 10/100BASE TX / RJ45; 4x 100Mbit/s kuitu; 1. Uplink: 2 x SFP-paikkaa (100 Mbit/s); 2. Uplink: 2 x SFP-paikkaa (100 Mbit/s) Lisää Liitännät Virtalähde/signaalikontakti 1 x pistokeliitäntä...
-
Hirschmann M-FAST SFP-MM/LC SFP Kuituoptinen Nopea...
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi: M-FAST SFP-MM/LC Kuvaus: SFP-kuituoptinen nopea Ethernet-lähetin-vastaanotin MM Osanumero: 943865001 Porttityyppi ja määrä: 1 x 100 Mbit/s LC-liittimellä Verkon koko - kaapelin pituus Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm: 0 - 5000 m (Linkkibudjetti 1310 nm:ssä = 0 - 8 dB; A=1 dB/km; BLP = ...
-
Hirschmann RS30-1602O6O6SDAPHH hallittava kytkin
Tuotekuvaus Tuotekuvaus Kuvaus Hallittu gigabitin / nopean Ethernetin teollisuuskytkin DIN-kiskoon, tallenta-ja-edelleenkytkentä, ilman tuuletinta; Ohjelmistotaso 2, ammattilaistaso Osanumero 943434036 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 18 porttia: 16 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45; Uplink 1: 1 x gigabitin SFP-paikka; Uplink 2: 1 x gigabitin SFP-paikka Lisää liitäntöjä Virtalähde...
-
Hirschmann GRS106-16TX/14SFP-1HV-2A GREYHOUND-...
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi GRS106-16TX/14SFP-1HV-2A (Tuotekoodi: GRS106-6F8F16TSG9Y9HHSE2A99XX.X.XX) Kuvaus GREYHOUND 105/106 -sarja, hallittava teollisuuskytkin, ilman tuuletinta, 19 tuuman räkkiasennus, IEEE 802.3 -standardin mukainen, 6x1/2.5/10GE +8x1/2.5GE +16xGE Ohjelmistoversio HiOS 10.0.00 Osanumero 942 287 010 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 30 porttia, 6x GE/2.5GE/10GE SFP(+) -paikka + 8x GE/2.5GE SFP -paikka + 16x FE/GE...
-
Hirschmann SPIDER-PL-20-24T1Z6Z699TY9HHHV -kytkin
Tuotekuvaus Tuote: SPIDER-PL-20-24T1Z6Z699TY9HHHV Konfiguraattori: SPIDER-SL /-PL-konfiguraattori Tekniset tiedot Tuotekuvaus Kuvaus Hallitsematon, teollisuuskäyttöön tarkoitettu ETHERNET-kiskokytkin, ilman tuuletinta, tallennus- ja edelleenkytkentätila, USB-liitäntä konfigurointia varten, Nopea Ethernet, Nopean Ethernetin porttityyppi ja määrä 24 x 10/100BASE-TX, TP-kaapeli, RJ45-liitännät, automaattinen ristiinkytkentä, automaattinen neuvottelu...
-
Hirschmann BRS20-8TX/2FX (Tuotekoodi: BRS20-1...
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi BRS20-8TX/2FX (Tuotekoodi: BRS20-1000M2M2-STCY99HHSESXX.X.XX) Kuvaus Hallittava teollisuuskytkin DIN-kiskoon, ilman tuuletinta Nopea Ethernet Tyyppi Ohjelmistoversio HiOS10.0.00 Osanumero 942170004 Porttien tyyppi ja määrä 10 Portteja yhteensä: 8x 10/100BASE TX / RJ45; 2x 100Mbit/s kuitu; 1. Uplink: 1 x 100BASE-FX, MM-SC; 2. Uplink: 1 x 100BASE...


