Hirschmann GRS103-6TX/4C-1HV-2S -kytkin
Lyhyt kuvaus:
26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (kiinteästi asennettu: 4 x GE, 6 x FE; mediamoduulien kautta 16 x FE), hallittu, ohjelmisto HiOS 2A, Store-and-Forward-kytkentä, ilman tuuletinta
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
Kaupallinen päivämäärä
Tuote kuvaus
| Nimi: | GRS103-6TX/4C-1HV-2S |
| Ohjelmistoversio: | HiOS 09.4.01 |
| Porttityyppi ja määrä: | Yhteensä 26 porttia, 4 x FE/GE TX/SFP ja 6 x FE TX kiinteästi asennettuna; mediamoduulien kautta 16 x FE |
Lisää Liitännät
| Virtalähde/signaalikontakti: | 1 x IEC-pistoke / 1 x pistokeliitäntärivi, 2-napainen, lähtö manuaalisesti tai automaattisesti kytkettävissä (maks. 1 A, 24 V DC tai 24 V AC) |
| Paikallinen hallinta ja laitteiden vaihto: | USB-C |
Verkko koko - pituus of kaapeli
| Kierretty parikaapeli (TP): | 0–100 m |
| Yksimuotokuitu (SM) 9/125 µm: | Nopea Ethernet: katso SFP LWL -moduulit M-FAST SFP-SM/LC ja M-FAST SFP-SM+/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LX/LC |
| Yksimuotokuitu (LH) 9/125 µm (pitkän matkan lähetin-vastaanotin): | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-LH/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-LH/LC ja M-SFP-LH+/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 50/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
| Monimuotokuitu (MM) 62,5/125 µm: | Fast Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-FAST SFP-MM/LC; Gigabit Ethernet: katso SFP LWL -moduuli M-SFP-SX/LC ja M-SFP-LX/LC |
Verkko koko - kaskadoituvuus
| Linja-/tähtitopologia: | mikä tahansa |
Voima vaatimukset
| Käyttöjännite: | 100–240 V AC, 47–63 Hz |
| Virrankulutus: | odotettu max 12 W (ilman mediamoduuleja) |
| Teho BTU:na (IT)/h: | odotettu maksimi 41 (ilman mediamoduuleja) |
Ohjelmisto
| Kokoonpano: | Automaattinen kokoonpanon kumoaminen (palautus), tekstipohjainen kokoonpanotiedosto (XML), kokoonpanon varmuuskopiointi etäpalvelimelle tallennuksen yhteydessä, kokoonpanon tyhjentäminen mutta IP-asetusten säilyttäminen, BOOTP/DHCP-asiakas automaattisella kokoonpanolla, DHCP-palvelin: porttikohtainen, DHCP-palvelin: poolit VLAN-kohtaisesti, HiDiscovery, DHCP-välitys ja optio 82, USB-C-hallinnan tuki, komentorivikäyttöliittymä (CLI), CLI-komentosarjat, CLI-komentosarjakäsittely ENVM:n kautta käynnistyksen yhteydessä, täysimittainen MIB-tuki, kontekstikohtainen ohje, HTML5-pohjainen hallinta |
| Turvallisuus: | MAC-pohjainen porttisuojaus, porttipohjainen pääsynhallinta 802.1X:llä, vieras/todentamaton VLAN, integroitu todennuspalvelin (IAS), RADIUS VLAN -määritys Palvelunestohyökkäysten esto, LDAP, VLAN-pohjainen ACL, VLAN-pohjainen sisäänpääsy-ACL, Perus-ACL, VLANin rajoittama hallintaoikeus, Laitteen suojauksen ilmaisin, Audit Trail, CLI-lokikirjaus, HTTPS-varmenteiden hallinta, Rajoitettu hallintaoikeus, Asianmukaisen käytön banneri, Määritettävä salasanakäytäntö, Määritettävä kirjautumisyritysten määrä, SNMP-lokikirjaus, Useita käyttöoikeustasoja, Paikallinen käyttäjähallinta, Etätodennus RADIUSin kautta, Käyttäjätilin lukitus, Salasanan vaihto ensimmäisellä kirjautumisella |
| Aikasynkronointi: | Puskuroitu reaaliaikainen kello, SNTP-asiakas, SNTP-palvelin |
| Teollisuusprofiilit: | IEC61850-protokolla (MMS-palvelin, kytkinmalli), ModbusTCP |
| Sekalaiset: | Manuaalinen kaapelin ylitys, portin virrankatkaisu |
Ympäristöolosuhteet
| MTBF (Telecordia SR-332, versio 3) @ 25 °C: | 313 707 tuntia |
| Käyttölämpötila: | -10–+60 °C |
| Säilytys-/kuljetuslämpötila: | -20–+70 °C |
| Suhteellinen kosteus (ei-tiivistyvä): | 5–90 % |
Mekaaninen rakenne
| Mitat (LxKxS): | 448 mm x 44 mm x 310 mm (ilman kiinnityskannatinta) |
| Paino: | noin 3,60 kg |
| Asennus: | 19" ohjauskaappi |
| Suojausluokka: | IP20 |
Mekaaninen stabiilius
| IEC 60068-2-6 tärinä: | 3,5 mm, 5 Hz – 8,4 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min; 1 g, 8,4 Hz – 200 Hz, 10 sykliä, 1 oktaavi/min |
| IEC 60068-2-27 -iskunkestävyys: | 15 g, 11 ms kesto, 18 iskua |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen häiriö immuniteetti
| EN 61000-4-2 sähköstaattinen purkaus (ESD): | 6 kV kosketuspurkaus, 8 kV ilmapurkaus |
| EN 61000-4-3 sähkömagneettinen kenttä: | 20 V/m (80–2700 MHz), 10 V/m (2,7–6 GHz); 1 kHz, 80 % AM |
| EN 61000-4-4 nopea transientit (purskeet): | 2 kV voimajohto, 2 kV datajohto |
| EN 61000-4-5 -standardin mukainen ylijännitesuojaus: | sähkölinja: 2 kV (linja/maa), 1 kV (linja/linja); datalinja: 1 kV |
| EN 61000-4-6 Johtuva immuniteetti: | 3 V (10 kHz–150 kHz), 10 V (150 kHz–80 MHz) |
Sähkömagneettinen sähkömagneettinen emittoitu immuniteetti
| EN 55032: | EN 55032 Luokka A |
| FCC CFR47 Osa 15: | FCC 47CFR osa 15, luokka A |
Hyväksynnät
| Perusstandardi: | CE, FCC, EN61131 |
Variantit
| Tuote # | Tyyppi |
| 942298001 | GRS103-6TX/4C-1HV-2S |
Hirschmann GRS103 -sarjan saatavilla olevat mallit
GRS103-6TX/4C-1HV-2S
GRS103-6TX/4C-1HV-2A
GRS103-6TX/4C-2HV-2S
GRS103-6TX/4C-2HV-2A
GRS103-22TX/4C-1HV-2S
GRS103-22TX/4C-1HV-2A
GRS103-22TX/4C-2HV-2S
GRS103-22TX/4C-2HV-2A
Aiheeseen liittyvät tuotteet
-
Hirschmann BAT-ANT-N-6ABG-IP65 WLAN Surface Mou...
Tuotekuvaus Tuote: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 WLAN pinta-asennettava, 2&5GHz, 8dBi Tuotekuvaus Nimi: BAT-ANT-N-6ABG-IP65 Osanumero: 943981004 Langaton tekniikka: WLAN Radiotekniikka Antenniliitin: 1x N-liitin (uros) Elevation, Atsimuutti: Omni Taajuuskaista: 2400-2484 MHz, 4900-5935 MHz Vahvistus: 8dBi Mekaaninen...
-
Hirschmann MACH102-24TP-FR hallittava kytkimen ha...
Johdanto 26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (2 x GE, 24 x FE), hallittava, ohjelmistotaso 2, ammattimainen, tallennus- ja edelleenkytkentä, tuuletinton rakenne, redundantti virtalähde Tuotekuvaus Kuvaus: 26-porttinen Fast Ethernet/Gigabit Ethernet -teollisuustyöryhmäkytkin (2 x GE, 24 x F...
-
Hirschmann RS20-2400T1T1SDAE kytkin
Julkaisupäivämäärä Tuotekuvaus Kuvaus 4-porttinen nopea Ethernet-kytkin, hallittava, ohjelmisto Layer 2 Enhanced, DIN-kiskoon asennettavaan tallennus- ja eteenpäinkytkentään, tuulettimeton rakenne Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 24 porttia; 1. uplink: 10/100BASE-TX, RJ45; 2. uplink: 10/100BASE-TX, RJ45; 22 x vakio 10/100 BASE TX, RJ45 Lisää Liitännät Virtalähde/signaalikontakti 1 x pistokeliitäntä, 6-napainen V.24-liitäntä 1 x RJ11-pistoke...
-
Hirschmann RSPE35-24044O7T99-SK9Z999HHPE2A Virta...
Kuvaus Tuotekuvaus Kuvaus Hallittu nopea/gigabittinen teollisuus-Ethernet-kytkin, ilman tuuletinta Parannettu (PRP, Fast MRP, HSR, DLR, NAT, TSN), HiOS Release 08.7 -versiolla Porttityyppi ja -määrä Portteja yhteensä jopa 28 Perusyksikkö: 4 x Fast/gigabit Ethernet -yhdistelmäporttia ja 8 x Fast Ethernet TX -porttia, laajennettavissa kahdella mediamoduulipaikalla, joissa kussakin on 8 Fast Ethernet -porttia Lisää liitäntöjä Virtalähde-/signaaliliitäntä...
-
Hirschmann M-FAST SFP MM/LC EEC SFP -lähetin-vastaanotin
Kauppapäivämäärä Tuotekuvaus Tyyppi: M-FAST SFP-MM/LC EEC, SFP-lähetin-vastaanotin Kuvaus: SFP-kuituoptinen nopea Ethernet-lähetin-vastaanotin MM, laajennettu lämpötila-alue Osanumero: 943945001 Porttityyppi ja määrä: 1 x 100 Mbit/s LC-liittimellä Tehovaatimukset Käyttöjännite: virransyöttö kytkimen kautta Virrankulutus: 1 W Ohjelmisto Diagnostiikka: Optinen...
-
Hirschmann GRS105-16TX/14SFP-1HV-2A -kytkin
Kauppapäivämäärä Tekniset tiedot Tuotekuvaus Tyyppi GRS105-16TX/14SFP-1HV-2A (Tuotekoodi: GRS105-6F8F16TSG9Y9HHSE2A99XX.X.XX) Kuvaus GREYHOUND 105/106 -sarja, hallittava teollisuuskytkin, ilman tuuletinta, 19 tuuman räkkiasennus, IEEE 802.3 -standardin mukainen, 6x1/2.5GE +8xGE +16xGE Suunnittelu Ohjelmistoversio HiOS 9.4.01 Osanumero 942 287 004 Porttien tyyppi ja määrä Yhteensä 30 porttia, 6x GE/2.5GE SFP -paikka + 8x GE S...


